حذفیات کنکور 1400
حذفیات کنکور 1400

حذفیات کنکور سراسری ۱۴۰۰

حذفیات کنکور سراسری ۱۴۰۰

حذفیات کنکور ۱۴۰۰ برای چه گروهی از داوطلبان کاربردی است؟

هر سال در کنکور سراسری مباحثی از کتاب حذف می شوند و با حذف این مباحث، داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ نیازی به مطالعه آن ها برای کنکور سراسری ندارند.

حذفیات کنکور ۱۴۰۰ برای دانش آموزان پایه دوازدهم و فارغ التحصیلانی که قصد شرکت در کنکور ۱۴۰۰ را دارند بسیار کاربردی بوده و بر اساس آن می توانند برنامه ریزی و مطالعه کنند.

هر سال حذفیات دقیق کنکور توسط سازمان سنجش منتشر می شود.

حذفیات کنکور سراسری ۱۴۰۰

بدین‌وسیله به اطلاع می‌رساند، در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ مطابق مصوبات بیست و چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ ۹۹/۰۷/۲۲ مقررات ذیل اجرا می‌شود.

میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ همانند سال ۱۳۹۹ حداکثر ۳۰ درصد با تاثیر مثبت است و مواد و ضرایب دروس امتحانی و دروس موثر سوابق تحصیلی آزمون سال ۱۴۰۰همانند سال ۱۳۹۹ می‌باشد.
مقاله تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۰ را حتما مطالعه کنید.

مصوبه هفدهمین جلسه مورخ ۹۷/۱۲/۲۶ شورای سنجش و پذیرش دانشجو مجدداً تائید شد و از آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ و بعد از آن، سنجش فقط با یک آزمون و بر مبنای دروس نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶  انجام می‌شود.

برای داوطلبان دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی که در گروه آزمایشی علوم انسانی شرکت می‌کنند، منابع درس امتحانی «فرهنگ و معارف اسلامی» کتاب‌های «اصول عقاید ۱، ۲ و ۳»، منابع دروس امتحانی «زبان عربی عمومی و تخصصی» کتاب‌های «عربی، زبان قرآن ۱، ۲ و ۳» و منابع درس امتحانی «تاریخ» کتاب‌های «تاریخ اسلام ۱ و ۲ و تاریخ ۳ (ایران در دوره اسلامی)» درنظر گرفته می‌شود. در زمان ثبت‌نام آزمون سراسری در گروه علوم انسانی، داوطلبان دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی باید انتخاب کنند که صرفاً به یکی از دفترچه سوالات عمومی و تخصصی گروه علوم انسانی از «منابع دیپلم علوم انسانی» پاسخ می‌دهند یا به دفترچه سوالات گروه علوم انسانی که «منابع چهار درس الهیات و معارف اسلامی، زبان عربی عمومی و تخصصی و تاریخ آن»، کتاب‌های دیپلم علوم و معارف اسلامی است.

با توجه به موارد فوق فهرست کتب منبع سؤالات آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ بر اساس نظام ۳-۳-۶ به شرح جداول ذیل می‌باشد.

 الف ـ دروس عمومی

 ب ـ دروس تخصصی گروه علوم ریاضی

 ج ـ دروس تخصصی گروه علوم تجربی

برنامه-ریزی-کنکور-آسان-است-
برنامه-ریزی-کنکور-آسان-است-

 دـ دروس تخصصی گروه علوم انسانی

فهرست حذفیات منابع کنکور ۱۴۰۰

داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری را دارند قبل از هر چیزی می بایست از فهرست منابع نظام جدید مطلع باشند که البته سازمان سنجش هر ساله در اطلاعیه ای اقدام به انتشار فهرست حذفیات کنکور سراسری می نماید و در آن اعلام می کند از کدام بخش از کتاب هیچ سوالی طراحی نمی شود بنابراین داوطلبان با اطلاع از حذفیات بخش های هر یک از کتاب درسی خود می توانند با برنامه ریزی دقیق خود را برای شرکت در کنکور ۱۴۰۰ آماده نمایند .

برای دانلود حذفیات کنکور ۱۴۰۰ کلیک کنید

پاسخگویی به سوالات کنکوری دانش آموزان تماس با :

۰۹۱۲۱۹۰۴۶۹۰

آیا حذفیات کنکور ۱۴۰۰ شامل محسابات شیمی هم می شود؟

خیر محسابات شیمی در حذفیات شیمی کنکور ۱۴۰۰ قرار ندارد.

حذفیات کنکور ۱۴۰۰ برای کنکور ۱۴۰۱ هم کاربرد دارد؟

خیر، حذفیات کنکور هر سال توسط سازمان سنجش منتشر و اعلام می شود و حذفیات سال های مختلف با یکدیگر متفاوت است.

چگونه بر اساس حذفیات کنکور ۱۴۰۰ در زمان باقی مانده برنامه ریزی کنیم؟

برای برنامه ریزی بر اساس حذفیات کنکور ۱۴۰۰ می توانید با شماره ۰۹۱۲۱۹۰۴۶۹۰ تماس بگیرید تا از برنامه ریزی اختصاصی مشاوران کنکور آسان است برخوردار شوید.

استاد امیر مسعودی سوالات فیزیک کنکور ۱۴۰۰ را چه زمانی تحلیل می کنند؟

مهندس امیر مسعودی، پس از برگزاری کنکور ۱۴۰۰ ، سوالات فیزیک را به صورت زنده در شبکه دو سیما، برنامه اوج یادگیری تحلیل و حل می کنند.

صفحه رسمی اوج یادگیری در اینستاگرام :

https://www.instagram.com/abolfazlsharifi.ir/

مطالب مرتبط

۱۱ پاسخ

  1. مطالب خیلی مفیدی بود من خیلی گشتم تا این مطلب رو پیدا کردم خدا خیرتون بده که برای مردم کار میکنید و فقطدنبال پول نیستید.

    1. سلام محبت کنید اپلیکیشن کنکور آسان است را دانلود کنید به محض ویرایش این نوشته و آپدیت جدید تغییرات حذفیات کنکور برای شما ناتیفیکیشن میاد

  2. بازتاب: ناشناس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *