مواد غذایی ضد استرس برای دانش آموزان
مواد غذایی ضد استرس برای دانش آموزان

مواد غذایی ضد استرس برای دانش آموزان

برای مقابله با استرس مطالعه، در این مقاله از سایت کنکور آسان است سعی داریم مواد غذایی ضد استرس را برای دانش آموزان معرفی کنیم.

استرس چیست؟

استرس عبارت است از هر تغیری که انسان تجربه می‌کند. در بیان بهتر حالتی از اضطراب است و زمانی تجربه می‌شود که مسئولیت‌ها افزون بر مقداری باشد. انسان بتواند با آن کنار بیاید و به این جهت فرد فشاری را متحمل می‌شود.

دانش آموزان می توانند دچار استرس و اضطراب مفید بشوند و هم استرس بازدارنده از تحصیل داشته باشند.

بهترین کار این است از استرس مفید در جهت بهبود تحصیلی استفاده کنیم و استرس بازدارنده از مطالعه را درمان کنیم تا در روند تحصیل و مطالعه ی ما اختلالی ایجاد نکد. در اینجا ما قصد داریم برای کنترل استرس، مواد غذایی ضد استرس برای دانش آموزان را معرفی کنیم.

چرا استرس می گیریم؟

در واقع استرس یک پاسخ زیستی و کاملا طبیعی هست؛ وقتی که یک هدف برای ما مهم می شود، پاسخی از بدن، تحت عنوان واکنش های استرس زا برای برجسته تر شدن آن هدف در ذهنمان ایجاد می شود.

پس بهترین راه برای کاهش استرس، دانستن راه های کاهش آن است.

علایم استرس

استرس در رفتار و احساسات ما بروز می کند:

  • نشانه های رفتاری:

اجتناب از مسئولیت

پرخوری و کم میلی

مصرف دخانیات مانند کافئین سیگار و الکل، که دقیقا در اینجا شاهد تقابل مواد غذایی ضد استرس برای دانش آموزان با موارد اثر گذار بر شدت استرس هستیم.

جوییدن ناخن ها و خوردن پوست دست

جنب و جوش بیش از حد

  • نشانه های احساسی:

زود عصبانی شدن

از کوره در رفتن

احساس سردر گمی و گیج بودن

عدم کنترل احساسات

افسردگی و نا امیدی

گوشه گیری و دورری از جمع

کارهایی که علاوه بر مواد غذایی ضد استرس برای دانش آموزان میتوان انجام داد

برخی کارها علاوه بر مواد غذایی، در کاهش استرس تاثیر گذار هستند که در ذیل به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد:

  1. به سادگی و با نوشتن دلیل استرس می توان از شدت آن کاهش داد.
  2. گوش دادن به موسیقی های آرام بخش.
  3. شرکت در جمع های خانوداگی و شروع به گفتگو و خنده دورهمی.
  4. داشتن برنامه ریزی اصولی و حرفه ای
  5. مدیریت زمان
  6. سرگرمی های نشاط آور در طول روز

مواد غذایی ضد استرس برای دانش آموزان

سیر:

مصرف سیر به دلیل وجود ترکیبات گوگردی فراوان، باعث افزایش سطح گلوتاتیون می شود. این آنتی اکسیدان بخشی از نخستین خط دفاعی بدن در مقابل استرس است. تاثیر سیر در مقابله با استرس و کاهش علائم آن بسیار تاثیر گذار است.

سیب زمینی

تناول کردن منابع کربوهیدرات دار، در کاهش میزان استرس بیسار تاثیر گذار است. سیب زمینی شیرین یکی از منابع حاوی کربوهیدرات است. این ماده ی غذایی به کاهش سطح هورمون استرس زای کورتیزول بسیار کمک می کند. سیب زمینی علاوه بر داشتن ویتامین c و پتاسیم، در مقابله با استرس بسیار کا آمد می باشد.

تخم مرغ

تخم به دلیل حاوی بودن مواد غذایی مغذی، به عنوان یک مولتی ویتامین شناخته می شود. قرار گرفتن مواد غذایی مانند ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و آنتی اکسیدان ها در کنار هم به کاهش استرس کمک می کنند.

تخم مرغ حاوی کولین است، کولین نقش مهمی در در افزایش سلامت مغز و محافظت از بدن در برابر استرس دارد.

دانه آفتاب گردان

گیاه آفتاب گردان، منبع غنی ویتامین E است. این ویتامین، به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل می کند که در سلامت روان و کاهش استرس بسیار موثر است. علاوه ب این ها، آفتاب گردان شامل ماده غذایی منیزیم، منگنز، روی، مس و ویتامین های گروه B است که به کاهش استرس و اضطراب بسیار کمک می کند.

کلم بروکلی

بروکلی به عنوان یک تسکین دهنده ی استرس شناخته می شود. مواد غذایی موجود در کلم بروکلی که به کاهش استرس کمک می کنند، شامل منیزیم و ویتامین c است.کلم بروکلی سرشار از سولفورافان است. این ماده ترکیب گوگردی با ویژگی محافظتی بدن است که اثرات آرام بخش و ضد افسردگی زیادی دارد و برای تسکین استرس بسیار سودمند است.

تاثیر مشاورین موسسه ی کنکور آسان است در مقابله با استرس

با توجه به اهمیت برنامه ریزی کنکور و مطالعه، داشتن برنامه ریزی اصولی از استرس ما کاهش می دهد. زیرا پیش روی بدون برنامه ریزی باعث سردرگمی دانش آموز و در نتیجه از دست رفتن مدیریت زمان می شود.0 با توجه به شرایط پیش آمده دانش آموز دچار استرس نتیجه نگرفتن می شود. پس در وهله ی اول برای جلوگیری از ایجاد استرس احساس نیاز به برنامه ریزی اهمیت دارد.

مشاورین موسسه کنکور آسان است با توجه به تجارب خود، برای دانش آموز آن را به صورت حرفه ای و اصولی انجام می دهند.

در برنامه ریزی برای تثبیت مطالب، مرور منظم و تست آموزشی را در برنامه قرار می دهند. پارت بندی مناسب و تایم های استراحت بین هر بخش مطالعاتی را برای دانش آموز در برنامه قرار می دهند. با آگاهی کامل از بودجه بندی کنکور سال های گذشته، به مطالبی که بیشتر مد نظر طراحان هستند و سوال خیز تز اند در برنامه اهمیت بیشتری خواهند داد.

در مواقع حساس کنار دانش آموز هستند و در جهت رفع استرس آنها گام بر می دارند.

برای ارتباط با مشاورین موسسه کنکور آسان است با دفتر مرکزی تماس بگیرید:

دفتر مرکزی : 02155756500
مشاور ارشد : 09121904690

منابع آموزشی موسسه کنکور آسان است، با تدریس های مفهومی و تستی، یکی از کامل ترین مجموعه های آموزشی برای کنکور و معدل سازی است. با تهیه منابع موسسه کنکور آسان است شما می توانید از مشاوره های تحصیلی نیز استفاده کنید.

بهترین منابع آموزشی ویژه تست زنی کنکور (رشته تجربی، ریاضی و انسانی) را از سایت رسمی کنکور آسان است تهیه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *