نحوه مطالعه امتحان نهایی
نحوه مطالعه امتحان نهایی

مطالعه امتحان نهایی

برای اینکه بتوانیم به بهترین شکل ممکن خودمان را برای ارزشیابی تشریحی مهیا کنیم با نحوه مطالعه امتحان نهایی آشنا می شویم.

اهمیت امتحانات نهایی زمانی مشخص می شود که بفهمیم تغییرات تاثیر معدل در کنکور به چه صورت و چند درصد است. برای همین منظور و آمادگی بهتر برای ارزیابی نهایی، بایستی از تاریخ برگزاری امتحانات نهایی مطلع شویم.

برای اطلاع از نحوه ی مطالعه امتحان نهایی، تاریخ برگزاری و آمادگی بهتر برای اممتحان تا انتهای این مقاله از سایت رسمی کنکور آسان است همراه شوید. همچنین در مورد تاثیر معدل و نمرات دانش آموزان در کنکور نیز اطلاعاتی را در اختیار شما می گذاریم.

حتی به تاثیر امتحان نهایی در کنکور می توان اینگونه اشاره کرد که در زمان مطالعه ی امتحانی خلاصه نویسی ها تکمیل می شوند. در زمان جمع بندی و مطالعه ی کنکور این نکات خلاصه نویسی و یادداشتی بسیار مهم و کاربردی هستند.

تاریخ امتحانات نهایی خرداد 1402

در همین ابتدای مقاله زمان برگزاری این آزمون ها را به اطلاع دانش آموزان می رسانیم.

امتحانات نهایی پایه دوازدهم در نوبت خرداد ماه سال تحصیلی 1402-1401 از 31 اردیبهشت 1402 آغاز و تا 25 خرداد ادامه دارد. شروع فرآیند آزمون از ساعت 7:30 می باشد.

تاریخ / رشته تحصیلیریاضی و فیزیکعلوم تجربیادبیات و علوم انسانی
یکشنبه 1402/02/31تعلیمات دینی 3 (دینی، اخلاق و قرآن)تعلیمات دینی 3 (دینی، اخلاق و قرآن)تعلیمات دینی 3 (دینی، اخلاق و قرآن)
سه شنبه 1402/03/02فیزیک 3فیزیک 3تاریخ 3
پنجشنبه 1402/03/04فارسی 3فارسی 3فارسی 3
یکشنبه 1402/03/07هندسه 3ریاضی 3جامعه شناسی 3
سه شنبه 1402/03/09زبان انگلیسی 3زبان انگلیسی 3زبان انگلیسی 3
پنجشنبه 1402/03/11شیمی 3شیمی 3فلسفه 3
سه شنبه 1402/03/16حسابان 2زیست شناسی 3علوم و فنون ادبی 3
پنجشنبه 1402/03/18سلامت و بهداشتسلامت و بهداشتسلامت و بهداشت
یکشنبه 1402/03/21ریاضیات گسستهزمین شناسیریاضی و آمار 3
سه شنبه 1402/03/23عربی، زبان قرآن 3عربی، زبان قرآن 3عربی، زبان قرآن 3
پنجشنبه 1402/03/25علوم اجتماعیعلوم اجتماعیجغرافیا 3

نحوه مطالعه امتحان نهایی چگونه باشد؟

ابتدا بایستی در مورد سختی امتحان صحبت کنیم.

وقتی به سوالات ترمیم معدل دی ماه نگاهی می کنیم در می بابیم که سوالات نه آنچنان آسان هستند که بگوییم ساده است و نه آنچنان سخت!

نکته مهم این است که بایستی دانش آموزان بایستی بدانند که برای جداسازی و مشخص شدن اختلاف بین نمرات 18 تا 20 چندتا سوال سخت مفهومی طرح می شود. هدف از طرح این سوالات این است که بین بهتر و بهترین فرق بگذارند و این تفاوت آشکار شود.

پس برای نحوه مطالعه امتحان نهایی بایستی از بهترین راهکار ها استفاده کنید.

دانش آموزان از آنجایی که تا خرداد ماه بایستی مطالب را به خوبی مطالعه کنند، در اینجا اگر مطالعه ی خوبی داشته اند و در صدهایی خوبی دارند، می توانند برای دروس نهایی فقط به مطالعه نمونه سوال سال های گذشته بپردازند. اینگونه تسلط بیشتری به منبع و امتحان پیدا می کنید. اما اگر جایی ایراد دارید و با مطالعه نتوانستید رفع کنید، بایستی از فیلم های کمک آموزشی کمک بگیرید. زیرا برخی منابع چکیده و توضیح نکات مهم هستند و برای رفع اشکال ارائه می شوند. (حتما با مشورت مشاور اقدام به تهیه کنید) همراه با مطالعه از نکات و آموزش های دی وی دی ها می توانید استفاده کنید.

اگر هنوز تا امتحان نهایی فرصت دارید از همین حالا مطالعه ی تشریحی را به برنامه ی مطالعاتی خود اضافه کنید. زیرا با افزودن مرحله ای و شروع مطالعه با حجم کم می تواند شما رو به بهترین نحو آماده ی امتحان نهایی کند.

مطالعه کتاب اصلی با دید باز همراه با جزئیات بهترین کار هست. زیرا سوالات از داخل کتاب طراحی می شوند. پس اگر ضعف داشتید و کتاب را متوجه نشدید از کمک آموزشی ها استفاده کنید.

تغییرات تاثیر نمره ی امتحان نهایی در کنکور 1402

برای اینکه دانش اموزان اهمیت امتحان نهایی را درک کنند به همین منظور، ابتدا به بیان تاثیر آن در کنکور می پردازیم.

تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ بر اساس معدل نمرات دروس عمومی و تخصصی پایه دوازدهم دانش‌آموزان سنجیده می شود. این تاثیر به میزان چهل (۴۰) درصد قطعی می باشد. بدین صورت که 26 در صد دروس عمومی و 14 درصد دروس تخصصی تاثیر دارند.

در کنکور 1403، تاثیر دروس عمومی 28 درصد و دروس تخصصی با رشد چشمگیر به 22 درصد می رسد. این یعنی به میزان چهل (50) درصد قطعی می باشد.

از کنکور 1404 و بعد از آن تاثیر دروس عمومی 30 درصد و دروس تخصصی به 30درصد می رسد. این یعنی به میزان چهل (60) درصد قطعی می باشد.

میزان تاثیر معدل برای داوطلبان آزمون سراسری دی ماه 1402، بر اساس  آخرین جلسه شورای عالی انقلاب جهت پذیرش در سال تحصیلی ۱۴۰۲، ۴۰ درصد با تاثیر قطعی در نظر گرفته شده است. این تاثیر بر اساس معدل پایه دوازدهم دانش آموزان سنجیده می شود.

منبع مطالعه امتحان نهایی

دی وی دی های موسسه ی کنکور آسان است با تغییرات کتاب، مناسب برای یادگیری دانش آموزان با هر سطحی طراحی شده اند. زیرا اقدام به آموزش کامل منبع، کار کردن تست و سوالات تستی و تشریحی برای دانش آموزان را در دی وی دی ها کرده اند.

توضیحات کامل و روان، آموزش طبقه بندی شده ی مطالب و همچنین مهمترین وجه تمایز منابع کنکور آسان است جدا بودن منابع آموزشی، تستی و جمعبندی و نکات می باشد که با توجه به ضعف تحصیلی دانش آموز می تواند آن را تهیه کند.

موسسه ی کنکور آسان است

موسسه کنکور آسان است در راستای عدالت آموزشی، منابع آموزشی و تکنیک های تست زنی را در قالب دی وی دی برای دانش آموزان مهیا کرده است. علاوه بر تدریس و آموزش منابع، به دانش آموزان برنامه ریزی تحصیلی هم ارائه می کنند.

مشاورین کنکور آسان است، همانطور که برنامه ریزی برای کنکور را در راستای اهداف خود قرار می دهند، از برنامه ریزی امتحانات نهایی غافل نمی شوند و برای کسب بهترین نتایج، تمامی جوانب را می سنجد. یک راهنمای راه، هم مسیر کنکور و هم مسیر کسب نمرات درخشان در امتحانات نهایی را برای دان آموزان ترسیم می کند.

دانش آموزان برای ارتباط با کنکور آسان است، دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید:

دفتر مرکزی : 02155756500
مشاور ارشد : 09121904690

منابع آموزشی موسسه کنکور آسان است، با تدریس های مفهومی و تستی، یکی از کامل ترین مجموعه های آموزشی برای کنکور و معدل سازی است. با تهیه منابع موسسه کنکور آسان است شما می توانید از مشاوره های تحصیلی نیز استفاده کنید.

بهترین منابع آموزشی ویژه تست زنی کنکور را از سایت رسمی کنکور آسان است تهیه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *