دلایل حل غلط سوالات
دلایل حل غلط سوالات

دلایل حل غلط سوالات

برای اینکه دانش آموزان بعد از مطالعه بتوانند در آزمون هم نتیجه بگیرند، لازم است دلایل حل غلط سوالات و روش رفع آنها را بدانند.

اهمیت این نکته در این است که کسب نتیجه ی خوب شما در آزمون، با عملکرد شما در حل سوالات ارتباط مستقیم دارد.

برای جلوگیری از بروز اشتباهات و رفع آنها لازم است ابتدا آنها را بشناسیم. بعد از شناسایی بایستی در جهت رفع آنها قدم برداریم و گام به گام آنها را یادبگیریم.

دانش آموزان برای جلوگیری از پاسخ اشتباه به سوالات و تقویت هر چه بهتر مهارت تست زنی پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله از سایت کنکور آسان است همراه باشید.

اشتباه در حل سوالات و پاسخ غلط

پاسخ اشتباه برای دو بخش می باشد. یکی هنگام مطالعه و حل تست های آموزشی و دیگری مربوط به زمان آزمون اصلی می باشد. البته ناگفته نماند آزمون آزمایشی نیز شامل دسته ی اول و اشتباهات هنگام مطالعه می شود.

حا این اشتباهات کجا مفید است و کجا مضر؟ اگر در زمان پاسخ به آزمون اصلی باشد قطعا ما را در رسیدن و کسب نتیجه ی درخشان اذیت می کند، اما اگر بروز اشتباه در زمان مطالعه و آزمون آزمایشی باشد خوب هست و بایستی اصلاح شوند. از این لحاظ خوب و مفید است که در زمان مطالعه برای ما تجربه می شود و با اصلاح آنها مهارت های شرکت در آزمون خود را بالا می بریم.

از تست های غلط می توانیم متوجه ضعف های خود شویم و با تلاش بیشتر از دلایل غلط زدن سوالات خود کاهش دهیم. بریم که دلایل حل غلط سوالات را باهم بخوانیم:

دلایل حل غلط سوالات

با توجه به تجربه های قبل، می توان گفت عمدتا عواملی نظیر:

  • نقص در یادگیری
  • عدم تسلط بر مطالب
  • اشتباهات محاسباتی
  • فهم اشتباه سوال
  • غلط وارد کردن پاسخ
  • انتخاب شانسی سوالات شک دار

موجبات انتخاب اشتباه سوالات را فراهم می کند.

برای رفع آنها و شناسایی بهتر موارد گفته شده، به ادامه ی این مقاله توجه کنید.

نقص در یادگیری

یادگیری ناقص بدین معنی است که در زمان مطالعه به خوبی مراحل ادراک، تثبیت و تلط بر مطالب کامل نشده است. ما نیاز به بازنگری و مطالعه اصولی و بهتر مطالب داریم.

عدم تسلط بر مطالب

تفاوت بین یادگیری ناقص و عدم تسلط بر مطالب در این است که شما مطالب را به خوبی مطالعه می کنید اما در حل تست، از تعداد کمی تست برای تسلط بر مطالب استفاده می کنید. شما با افزایش حل تعداد تست، تسلط خودتان بر مفاهیم را نیز بالا می برید.

دلایل حل غلط سوالات: اشتباهات محاسباتی

دانش آموزان راه حل تست را بلد هستند اما در هنگام حل آن، از دقت کافی برخوردار نیستند و در محاسبات دچار اشتباه می شوند. عجله و عدم تمرکز در حل تست سبب بروز این اتفاق می شود.

فهم اشتباه سوال

برای بهتر درک کردن سوال بایستی به قید ها و فعل ها در صورت سوال دقت کرد. با خط کشی به دورشان می توان دقت خود در حل تست را نیز بالا برد.

غلط وارد کردن پاسخ

گاهی پیش می آید که با عجله ی بیهوده در وارد کردن پاسخ سوالات، گزینه ها را در پاسخ عمودی یا افقی به اشتباه وارد کرد. با یک چک کردن ساده می توان از بروز این اتفاق جلوگیری کرد.

دلایل حل غلط سوالات: انتخاب شانسی سوالات شک دار

سوال شک دار یعنی بین دو گزینه و انتخاب پاسخ صحیح بین دو گزینه اطمینان داریم. از اینجایی که انتخاب گزینه ی شانسی کار اشتباهی است بایستی از آن پرهیز کرد.

مشاورین موسسه ی کنکور آسان است

موسسه ی کنکور آسان است علاوه بر تولید محتوای آموزشی و دی وی دی برای دانش آموزان، مشاوره و برنامه ریزی به دانش آموزان ارائه می کند.

ویژگی مشاوره و برنامه ریزی های موسسه ی کنکور آسان است برای دانش آموزان این است که در ابتدا برنامه ریزی را با توجه به شرایط دانش آموز و کاملا شخصی سازی شده انجام می دهند.

نکته بعدی در مورد مطالعه دانش آموزان این است که، مکان مطالعه را با دانش آموز چک می کنند و در نحوه ی استفاده از امکانات به دانش آموزان راهنمایی می دهند. تسلط بر مطالب را هدف ابتدایی دانش آموز قرار می دهند. با تکمیل یادگیری و رفع نواقص آموزشی، نقص های یادگیری در آموزش را از بین می برند.

دانش آموزان برای برای ارتباط با موسسه کنکور آسان است می توانند با دفتر مرکزی تماس بگیرند:

دفتر مرکزی : 02155756500
مشاور ارشد : 09121904690

منابع آموزشی موسسه کنکور آسان است، با تدریس های مفهومی و تستی، یکی از کامل ترین مجموعه های آموزشی برای کنکور و معدل سازی است. با تهیه منابع موسسه کنکور آسان است شما می توانید از مشاوره های تحصیلی نیز استفاده کنید.

بهترین منابع آموزشی ویژه تست زنی کنکور را از سایت رسمی کنکور آسان است تهیه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *