سیر تا پیاز کنکور 1402
سیر تا پیاز کنکور 1402

همه چی در مورد کنکور ۱۴۰۲

کنکور سراسری، برای جوانان و نوجوانان تنها راه رسیدن به رشته تحصیلی دلخواه و تامین آینده شغلی آن ها در صورت قبولی در رشته های برتر و پولساز محسوب می شود، به همین دلیل رقابت در آزمون سراسری بسیار بالا بوده و تنها داوطلبانی می توانند در این آزمون سرنوشت ساز موفق شوند که بتوانند گزینه صحیح تست های کنکور سراسری را در کمترین زمان ممکن انتخاب نمایند.
در این مقاله همه اطلاعات مورد نیاز متقاضیان و دانش آموزانی که قصد شرکت در کنکور ۱۴۰۲ را دارند، نوشته شده است و کلیه اطلاعات با جدید ترین اخبار مربوط به کنکور ۱۴۰۲ بروزرسانی می گردد، با ما همراه باشید.

منابع کنکور ۱۴۰۲

کنکور ۱۴۰۱ سومین کنکور مشترک داوطلبان نظام قدیم و جدید گروه های آزمایشی تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان می باشد.

با توجه به اهمیت یادگیری مفهومی و نیاز به تکنیک های تست زنی در کمترین زمان ممکن در کنکور سراسری، بهترین منبع برای دروس اختصاصی، منبعی است که ابتدا مفاهیم هر مبحث را به طور کامل آموزش داده و سپس روش های تست زنی در کمترین زمان را آموزش دهد در حالیکه چنین آموزش هایی در کتاب های درسی به طور کامل قرار نگرفته و بیشتر معلمان نیز تنها مفاهیم را به صورت تشریحی را آموزش می دهند.

کتاب های تست زنی، عموما در یکی از دو بخش درسنامه و تست های مختلف قوی تر تالیف شده اند و تنها نکته ای که در کلیه کتاب های تست زنی مشترک است، عدم آموزش روش و تکنیک تست زنی است.

همچنین بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری و دانش آموزان برای یادگیری مطالب کنکوری در کلاس های کنکور شرکت می کردند اما با شیوع ویروس کرونا در اواخر سال ۱۳۹۸ کلیه کلاس های حضوری آموزش مدارس و کلاس های کنکور لغو شده و به صورت مجازی برگزار می شود.

کلاس های مجازی به دلیل قطعی های بسیار زیاد اینترنت، باعث ایجاد اختلال در یادگیری دانش آموزان گردیده است.

زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

زمان ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۲ ، در هر پنج گروه آزمایشی در هفته آخر بهمن ماه ۱۴۰۰ خواهد بود و معمولا به داوطلبان حدود یک هفته الی ۱۰ فرصت داده می شود تا با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به ثبت نام و بارگذاری اطلاعات خواسته شده اقدام نمایند.

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۲

هر ساله کنکور سراسری در تیر ماه برگزار می گردد اما به دلیل شیوع ویروس کرونا و همه گیری بالای این ویروس تاریخ قطعی آن هنوز مشخص نشده است.

بر اساس پیش بینی های انجام شده کنکور ۱۴۰۲، در نیمه اول تیرماه و در روز های پنح شنبه و جمعه برگزار می شود و معمولا روز پنج شنبه اختصاص دارد به کنکور ریاضی ، کنکور انسانی و کنکور هنر و روز جمعه کنکور تجربی و کنکو زبان برگزار می شود.

سهمیه های کنکور ۱۴۰۲

سهمیه های کنکور ۱۴۰۲ شامل:

  1. سهمیه مناطق
  2. سهمیه رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهدا
  3. سهمیه مناطق محروم
  4. سهمیه مناطق محروم رشته های گروه آموزش پزشکی
  5. سهمیه بهیاران

در مورد سهمیه کرونا که شامل مبتلایان به ویروس کرونا می شود گمانه زنی هایی وجود دارد اما هنوز از سمت سازمان سنجش در مورد این سهمیه اطلاعیه و اخباری اعلام نشده است.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲

در مورد تاثیر معدل کتبی نهایی ۶۰ درصدی در کنکور ۱۴۰۲ شایعات بسیاری وجود دارد اما خبر تاثیر ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ توسط سخنگوی سازمان سنجش تکذیب و یا تایید نشده است به همین دلیل پیش بینی می شود تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ همان ۳۰ درصد مثبت باشد.

به دانش آموزان و داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ توصیه می شود به شایعات و صحبت های احتمالی توجه نداشته و تنها به هدف خود فکر کرده و جهت رسیدن به آن تلاش کنند.

اما رسیدن به موفقیت در کنکور پس از تلاش فرد به دو عامل دیگر بستگی دارد:

  1. داشتن بهترین منابع کنکور ۱۴۰۲
  2. داشتن برنامه ریزی اصولی برای کنکور ۱۴۰۲

بهترین منابع کنکور ۱۴۰۲

همان طور که در ابتدا گفته شد بهترین منابع برای کنکور ۱۴۰۲ منابعی هستند که دانش آموز علاوه بر یادگیری مفهوم هر درس، روش های تست زنی آن مبحث را نیز یاد بگیرد.

با در نظر داشتن اهمیت یادگیری مفاهیم و روش های تست زنی مباحث کلیه دروس عمومی و اختصاصی، اقدام به تولید بسته های آموزشی به صورت مبحثی و بسته های معلم خصوصی، با تدریس بهترین اساتید کشور نموده است.

برای خرید منابع کنکور ۱۴۰۱ اوج یادگیری می توانید از سه روش اقدام کنید:

روش اول:

دانلود و نصب اپلیکیشن کنکور آسان است

با نصب اپلیکیشن کنکور آسان است می توانید بسته مورد نظر خود را به سبد خرید خود اضافه کرده و در پایان از طریق درگاه اینترنتی پرداخت خود را ثبت نمائید.

راهنمای نصب و استفاده از اپلیکیشن کنکور آسان است

روش دوم:

خرید از فروشگاه اینترنتی کنکور آسان است

خرید از فروشگاه اینترنتی کنکور آسان است نیز، شیوه پرداخت مشابه اپلیکیشن داشته و برای پرداخت، درگاه بانکی عضو شتاب دارد.

روش سوم:

تماس با شماره ۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰ و دریافت شماره حساب مورد تایید موسسه.

همچنین در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره در مورد انتخاب مناسب ترین محصول با توجه به توانمندی های خود می توانید با شماره ۰۹۱۲۱۹۰۴۶۹۰ تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *