نکات مهم مطالعه امتحانات نهایی
نکات مهم مطالعه امتحانات نهایی

نکات مهم مطالعه امتحانات نهایی

برخی نکات مهم مطالعه امتحانات نهایی هستند که دانش اموز با آگاهی از آنها می تواند مسیر موفقیت را برای کسب نمرات درخشان هموار کند.

این نکات فوق العاده مهم خیلی مهم است که یک دانش آموز از ان اطلاع داشته باشد. در وهله ی اول یک دانش آموز بایستی بداند که نوع مطالعه کنکوری با مطالعه امتحانی متفاوت است.

مهارت تست زنی با مهارت پاسخ سوالات تشریحی بسیار متفاوت می باشد.

با توجه به اینکه کنکور دچار تغییرات گسترده در جهت اعمال نفوذ بیشتر نمرات طول دوران تحصیل گام بر می دارد، کسب نمرات بالا هدف دانش آموزان است.

تغییرات کنکور از سال 1402

همانطور که دانش آموزان و داوطلبان کنکور می دانند، کنکور 1402 با تغییرات گسترده ای در نحوه ی برگزاری مواجه شده است که برای کنکور های آینده نیز این تغییرات بیشتر می شود. این تغییرات از جهت کاهش تاثیر کنکور در شکل گیری سرنوشت یک فرد در طول یک نصفه روز و چهار ساعت و نیم کنکور است. اهمیت یادگیری نکات مهم مطالعه امتحانات نهایی بیشتر می شود. تاثیر نمرات امتحان نهایی در کنکور تحت هر شرایطی لحاظ می شود، کنکور شامل این تغییرات گسترده می شود که در ادامه ی مقاله ی کنکور آسان است تغییرات نحوه ی برگزاری کنکور را بررسی می کنیم:

  • تاثیر معدل در کنکور 40 درصد و به صورت قطعی است.
  • داوطلبان می توانند به اختیار خود در یک یا هر دو آزمون شرکت کنند.
  • در کنکور 1402، سابقه تحصیلی براساس نمرات امتحان نهایی پایه دوازدهم محاسبه می شود.
  • دروس عمومی از کنکور حذف، اما نمرات آن در سوابق تحصیلی محاسبه می شود.
  • سهم نمره کل داوطلبان در پذیرش افراد در دانشگاه 60 درصد است.
  • کنکور دو بار در سال و فقط برای دروس تخصصی برگزار می شود.
  • نمره کل داوطلب در کنکور تا دوسال اعتبار دارد.

نکات مهم مطالعه امتحانات نهایی

برای کسب نتایج درخشان در امتحان کافیست دانش آموزان چند کار نسبتا ساده را به خوبی انجام دهند و برای خودشان مسیر موفقیت را هموار کنند.

در گام اول دانش آموزان بایستی قبل از شروع مطالعه، برای جلوگیری از کاهش تمرکز هنگام مطالعه از شب قبل وسایل مورد نیاز مطالعه را آماده کنیم.

این وسایل شامل جزوه، خلاصه نویسی، کتاب و سایر مواردی که لازم دارید می شود. زیرا دنبال وسایل گشتن در هنگام مطالعه تمرکز ما را از بین می برد. با جلوگیری از این سهل اگاری باعث می شویم وقتمان هدر نرود و با تمرکز بالا مطالعه انجام شود.

گام بعدی می تواند مدیریت زمان مطالعه باشد. با تعیین و تشخیص زمان مناسب مطالعه می توان در بهترین زمان و کارایی بالای مغز به مطالعه پرداخت. زیرا زمانی که ذهن آماده تر باشد کارایی آن به بیشترین حد خود می رسد. با توجه به شناخت خود سعی کنید ابتدا در ابتدای صبح و با استراحت کافی به مطالعه بپردازید. به دلیل اینکه زمان مطالعه برای امتحان نهایی بسیار کم است سعی کنید در طول روز به مطالعه بپردازید.

استراحت هنگام مطالعه برای اینکه ذخن شما انرژی و آمادگی خود را بازیابی کند اهمیت بالایی دارد. حداکثر یک ساعت از مطالعه سپری شد شما به پنج دقیقه استراحت بپردازید. زمانی که مستمر و پشت سر هم مطالعه می کنید ذهن خسته می شود. در نتیجه ی خستگی، راندمان کاری پایین می آید در نتیجه نتیجه ی دلخواه حاصل نمی شود.

یکی دیگر از نکات مهم مطالعه امتحانات نهایی این است که هنگام مطالعه آرامش ذهنی داشته باشید.

یادگیری به تنهایی کافی نمی باشد و مهمتر این است که مطالب را یادآوری کنیم. برای ایام امتحانات کافیست دانش آموز مطالبی را که از قبل فرا گرفته را با مرور یادآوری کنند.

در آخر ذکر این نکته را می توان بسیار مهم تلقی کرد. دانش آموزان از سوالات امتحانات نهایی سالین قبل غافل نشوند. امتحان نهایی سالیان قبل شامل خرداد و شهریور است. از مطالعه ی آنها غافل نشوید. با یک مطالعه مناسب و حل سوالات سالیان گذشته قطعا نتیجه ی مناسبی خواهید گرفت.

مشاورین کنکور آسان است

موسسه کنکور آسان است در راستای عدالت اموزشی، منابع آموزشی و تکنیک های تست زنی را در قالب دی وی دی برای دانش آموزان مهیا کرده است. علاوه بر تدریس و آموزش منابع، به دانش اموزان برنامه ریزی تحصیلی هم ارائه می کنند.

مشاورین کنکور آسان است، همانطور که برنامه ریزی برای کنکور را در راستای اهداف خود قرار می دهند، از برنامه ریزی امتحانات نهایی غافل نمی شوند و برای کسب بهترین نتایج، تمامی جوانب را می سنجد.

یک راهنمای راه، هم مسیر کنکور و هم مسیر کسب نمرات درخشان در امتحانات نهایی را برای دان آموزان ترسیم می کند.

دانش آموزان برای ارتباط با کنکور آسان است، دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید:

دفتر مرکزی : 02155756500
مشاور ارشد : 09121904690

منابع آموزشی موسسه کنکور آسان است، با تدریس های مفهومی و تستی، یکی از کامل ترین مجموعه های آموزشی برای کنکور و معدل سازی است. با تهیه منابع موسسه کنکور آسان است شما می توانید از مشاوره های تحصیلی نیز استفاده کنید.

بهترین منابع آموزشی ویژه تست زنی کنکور را از سایت رسمی کنکور آسان است تهیه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *