مهارت های شرکت در امتحان کنکور آسان است
مهارت های شرکت در امتحان کنکور آسان است

مهارت های شرکت در امتحان

بعداز مطالعه ی دروس، نیاز داریم مهارت های شرکت در امتحان را یاد بگیریم؛ این مقاله از کنکور آسان است درمورد این موضوع صحبت میکند.

برگزاری امتحانات به صورت نهایی

دانش آموزانی که در سال تحصیلی ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ در دوره دوم متوسطه مشغول به تحصیل هستند. شامل اعمال سوابق تحصیلی می شوند و امتحانات آنها به صورت نهایی برگزار می شود. تعداد و عنوان های درس های نهایی در پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم برابر جداول اعلام و بعد از تایید شورای عالی آموزش و پرورش اعلام می شود.

مهارت های شرکت در امتحان کنکور آسان است: اهمیت امتحان

مهمترین بخش مطالعه و تحصیل ما شرکت در امتحان و آزمون است. برای اینکه نتیجه ی طول چندماه آموزش و تحصیل خود را ببینیم، بایستی در امتحانات نوبت اول و نوبت پایانی شرکت کنیم. به علاوه برخی امتحانات نیز تحت عنوان های دیگر مثل امتحانات کلاسی و امتحانات شهریور ماه نیز برای سنجش دانش آموزان است.

نتایج نهایی امتحانات دانش آموزان در نتایج کنکور در مقاطع بالاتر. بسیار تاثیر خواهد داشت.

بازه های امتحانی

هر سال برنامه و زمان دقیق امتحانات نهایی مدارس توسط وزارت آموزش و پرورش اعلام می شود تا دانش آموزان پایه تحصیلی دوازدهم با اطلاع از آن، برنامه ریزی دقیقی به منظور آمادگی لازم برای مطالعه و یادگیری دروس خود را داشته باشند.

  • دی ماه
  • خرداد ماه

امتحانات دی ماه: فرصتی است برای دانش آموزان پایه دوازدهم، بزرگسالان و آموزش از راه دور که موفق به قبولی در امتحانات نهایی خرداد و شهریور ماه نشده اند.

برای امتحانات نهایی دی ماه بزرگسالان برای دانش آموزانی که موفق به قبولی در امتحانات مدارس خود در سال های تحصیلی نشده و یا قصد اخذ دیپلم مجدد از رشته ای غیر از رشته تحصیلی خود را داشته باشند، برگزار می گردد. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا از مهارت های شرکت در امتحان از سایت کنکور آسان است برای پیشرفت تحصیلی استفاده کنید.

در امتحانات منتشر شده دانش آموزان پایه دوازدهم در هریک از رشته های نظری دبیرستان با برنامه امتحانات نهایی دی ماه 1401 بزرگسالان یکسان است. در زمان بندی نیز همانند هم برگزار می گردد.

دانش آموزان با نزدیک شدن به زمان امتحانات باید خود را برای شرکت در امتحانات نهایی به خوبی آماده سازند. یکی از روش های مناسب برای بهتر شدن در یادگیری، مطالعه نمونه سوالات امتحانی سال های گذشته و همچنین درجهت رفع بی دقتی جلسه ی آزمون برآیند.

امتحانات ترمیم نمرات

همچنین با توجه به تغییرات کنکور و تاثیر سوابق تحصیلی که در سال جاری به صورت مستقیم و قطعی در نتیجه نهایی قبولی کنکور تاثیر گذار است، بسیاری از داوطلبان خواهان ترمیم نمرات معدل و ایجاد سابقه تحصیلی می باشند، که این دسته از افراد نیز می توانند در آزمون امتحانات نهایی دی ماه شرکت نمایند.

مهارت های شرکت در امتحان کنکور آسان است

برای اینکه موفقیت بهتری در امتحان داشته باشیم یک سری شرایط و نکات را بایستی رعایت کنیم:

  • یاد خدا

سعی کنید حتی الامکان با وضو و توکل برخدا در جلسه ی آزمون حاضر شوید، با انجام این کار آرامش بیشتری خواهید داشت.

  • نفس عمیق

سعی کنید کمی زودتر از شروع امتحان در جلسه حاضر شوید تا اضطراب بیهوده ی نرسیدن نداشته باشید. برای کسب آرامش چشمانتان را ببندید و چند نفس عمیق بکشید و روی موفقیت و آرامش تمرکز کنید. قبل از امتحان با دوستانتان راجع به اضطراب و دلشوره صحبت نکنید. بهتر است بدانید که نگرانی همچون یک بیماری مسری قابل سرایت به دیگران است.

  • یادداشت نکات مورد نیاز

در امتحانات تشریحی موارد مورد نیاز به پاسخ، همانند فرمول و اعداد و… را در پاسخنامه یادداشت کنید. سوالات را بدون پاسخ رها نکنید.

  • استراحت حین آزمون

در صورتی که وقت کافی برای پاسخ به سوالات را داشتید، هنگام خستگی چشمان خود را ببندید و یا یک ماده قندی مثل خرما یا شکلات در دهان بگذارید. با این استراحت کوتاه و خرما انرژِی خودتان را بازیابی کنید.

  • توجه به متن سوال

سوال را با دقت هر چه تمام تر بخوانید. زیر نکات مهم خط بکشید و اگر سوال چند بخشی بود حتما دقت کنید به تمامی بخش ها پاسخ دهید. در حالیکه سوالات را می خوانید، نکاتی که به ذهنتان می رسد و می تواند مفید باشد را در کنار آنها یادداشت کنید.

  • مرور پایانی

زمان آزمون را طوری مدیریت کنید که برای مرور پایانی زمان داشته باشید.

  • ترتیب سوالات

در ابتدا بگوییم روی یک سوال بیش از حد وقت نگذارید. هم سبب هدر رفتن وقت و همچنین اعصاب خردی شما می شود. سوالات را یکی به یکی جلو بروید، هر کدام را نتوانستید پاسخ دهید علامت گذاری کنید و در اولین فرصت که برگشتید به آن پاسخ دهید.

  • اضطراب اضافی

هرگز در امتحان سمت تقلب و اضطراب اضافی نروید.

مهارت های شرکت در امتحان کنکور آسان است: مشاوره

با توجه به اهمیت و تاثیر ویژه ی امتحانات در کنکور، شما علاوه بر مطالعه کنکوری نیاز دارید تا برای موفقیت در امتحانات نیز برنامه ریزی کنید.

مشاورین کنکور آسان است برای دانش آموزان به صورتی برنامه ریزی تدوین می کنند که همزمان هم برای امتحانات نهایی و پایانی آماده شوند و همچنین برای کنکور آماده بشوند.

وجه تمایز برنامه ریزی های موسسه کنکور آسان است در این است در عین پوشش صد در صدی تمامی مطالب، قابلیت اجرا و روان بودن را دارد. دانش آموزان با هر سطح تحصیلی می توانند از این برنامه ریزی ها استفاده کنند.

در طول مسیر موفقیت، مشاورین همانند یک راهنمای راه در کنار دانش آموزان خواهند بود.

برای ارتباط با مشاورین موسسه کنکور آسان است با دفتر مرکزی تماس بگیرید:

دفتر مرکزی : 02155756500
مشاور ارشد : 09121904690

بهترین منابع آموزشی ویژه تست زنی کنکور را از سایت رسمی کنکور آسان است تهیه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *