منابع کنکور فرهنگیان
منابع کنکور فرهنگیان

منابع کنکور فرهنگیان

منابع کنکور فرهنگیان چیست؟

کنکور فرهنگیان چه زمانی برگزار می شود؟

چه کسانی می توانند در کنکور فرهنگیان شرکت کنند؟

آیا منابع کنکور فرهنگیان مشخص شده است؟

در این نوشته به توضیح صفر تا صد کنکور فرهنگیان از جمله منابع کنکور فرهنگیان، زمان برگزاری، شرایط ثبت نام و … می پردازیم، تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

کنکور فرهنگیان

در چند سال اخیر، با رشد جمعیت و افزایش تعداد دانش آموزان، مدارس نیازمند معلمان بیشتری نسبت به سال های قبل شده اند. به همین دلیل دانشگاه فرهنگیان با در نظر داشتن نیاز جامعه به معلم، کنکور فرهنگیان را ایجاد کرده است.

بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش و پرورش، کنکور فرهنگیان آزمونی است که صرفا برای داوطلبانی برگزار می شود که متقاضی دانشگاه فرهنگیان می باشند.

زمان برگزاری کنکور فرهنگیان

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در جلسه هیات امنای دانشگاه فرهنگیان، از برگزاری کنکور اختصاصی تربیت معلم در اردیبهشت سال 1403 خبر داد.

رضامراد صحرایی در جلسه هیات امنای دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اهمیت ارتقای سطح کیفی آموزشی دانشگاه فرهنگیان، بر تقویت این دانشگاه تاکید کرد و اظهار داشت: همه تلاش‌ ما بر این است که جذب معلم به مسیری اصلی خود یعنی تربیت معلم برگردد.

وی افزود: در همین راستا در اردیبهشت سال 1403 ، برای اولین بار، کنکور تربیت معلم برگزار می‌شود تا با این شیوه، گزینش و انتخاب معلم ما اختصاصی شود.

شرایط ثبت نام کنکور فرهنگیان

شرایط ثبت نام در کنکور فرهنگیان هنوز اعلام نشده است و تا بهمن ماه شرایط ثبت نام در کنکور فرهنگیان اعلام خواهد شد.

زمان ثبت نام کنکور ویژه تربیت معلم

بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش، زمان ثبت نام کنکور ویژه تربیت معلم از تاریخ پنجم آذر ماه همزمان با ثبت نام نوبت اول کنکور 1403 می باشد.

منابع کنکور فرهنگیان

منابع کنکور فرهنگیان نیز همزمان با شرایط ثبت نام در آزمون ویژه تربیت معلم اعلام می شود.

مطالب مرتبط
تعداد سوالات کنکور 1403
بودجه بندی کنکور 1403

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *