صفر تا صد کنکور ۱۴۰۴
 • بررسی صفر تا صد کنکور ۱۴۰۴. از تاریخ و شرایط ثبت نام تا دانلود دفترچه سوالات،از نحوه انتخاب رشته و اعلام نتایح تا بررسی احتمال قبولی و…بخشی از مواردی است که در این مطلب جامع به آن خواهیم پرداخت. با کنکور آسان است همراه باشید تا از کم و کیف کنکور ۱۴۰۴ برای رشته های تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان اطلاعات لازم را کسب کنید.

  ثبت نام داوطلبان کنکور ۱۴۰۴

  کنکور سراسری، دو بار در سال برگزار خواهد شد: ماه اردیبهشت و تیر و عملیات ثبت نام در سایت سازمان سنجش انجام خواهد شد.
  آماده سازی بعضی مدارک ثبت نام نظیر کد ملی، شماره شناسنامه، کد عنوان دیپلم، معدل کتبی، کد سوابق تحصیلی و… الزامی است.
  تاثیر معدل قطعی ۶۰ درصد برای سال های تحصیلی یازدهم و دوازدهم از مهم ترین تغییرات کنکور نسبت به سال های قبل است.

  زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۴

  به طور معمول ثبت نام نوبت اول آزمون سراسری در اواخر آبان یا اوایل آذر شروع می شود و معمولا مهلت ثبت نام پنج الی شش روز می باشد. اما ثبت نام نوبت دوم عموما در اواسط در فروردین ماه شروع خواهد شد.

  البته در پایان هر دوره نیز معمولا یک فرصت دو-سه روزه برای افراد جامانده از ثبت نام آزمون سراسری لحاظ می شود.(توصیه بر این است ثبت نام خو د را به تاخیر نیاندازید)

  زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۴

  • زمان ثبت نام نوبت اول کنکور ۱۴۰۴: ۱۴۰۳/۰۸/۲۰ لغایت ۱۴۰۳/۰۸/۲۶
  • زمان ثبت نام نوبت دوم کنکور ۱۴۰۴: نیمه دوم اسفند ماه سال ۱۴۰۳
  • زمان برگزاری نوبت اول کنکور ۱۴۰۴: ۱۴۰۴/۰۲/۱۱ لغایت ۱۴۰۴/۰۲/۱۲
  • زمان برگزاری نوبت دوم کنکور ۱۴۰۴: ۱۴۰۴/۰۴/۰۵ لغایت ۱۴۰۴/۰۴/۰۶
  برنامه زمانی ثبت نام و برگزاری کنکور ۱۴۰۴

  مدارک ثبت نام کنکور ۱۴۰۴

  داشتن دیپلم نظام جدید 3-3-6، داشتن دیپلم دوره چهارساله نظام قدیم، گواهینامه دوره پیش دانشگاهی، مدرک کاردانی یا فوق دیپلم، مدرک سطح یک حوزوی.
  نکتته بسیار مهم: طبق روال همیشگی که افراد مختلف درباره کنکور اظهار نظر می کنند گفته می شود که فقط افرادی که دارای دیپلم مرتبط هستند حق شرکت در آزمون سراسری را دارند پس احتمال اینکه دیگر نتوان در رشته غیر مرتبط ادامه تحصیل داد، زیاد است.
  برای ثبت نام نیز مدارک شناسایی فرد مورد نیاز است که شامل شماره شناسنامه (شماره سریال و سری شناسنامه و کد بخش محل تولد) + کد سوابق تحصیلی از my.medu.ir + کد دانش آموزی + کد منظقه دبیرستان + معدل کتبی و معدل کل دیپلم و… است.

  میزان تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۴

  همانطور که گفته شد شما باید در دو جبهه برای قبولی کنکور تلاش کنید. اول کسب نمره های بسیار بالا در امتحانات نهایی سال یازدهم و دوازدهم که ضوابط و نحوه برگزاری همزمان آن اطلاع رسانی خواهد شد دو دوم کسب درصدهای بالای تست زنی در آزمون سراسری.
  طبق فرمول اعلامی سنجش، تراز سابقه تحصیلی و آزمون سراسری ادغام و تقسیم شده و تراز نهایی شما در سهمیه و کشور اعلام خواهد شد.
  بر اساس این تراز می توانید، نسبت به انتخاب رشته اقدام کنید پس در برنامه ریزی های خود، هم باید کامل به دروس تشریحی مسلط باشید و هم تکنینک های تست زنی.

  توصیه کنکور آسان است مخصوصا به دانش آموزان یازدهمی که اولین بار کنکور دارند این است که تمام سعی و تلاش خود را کنند تا در سال اول قبول شوند چون در کنکور سال 1405 از درس های دهم نیز سوال طرح خواهد شد.

  بودجه بندی کنکور ۱۴۰۴

  پیش بینی تعداد سوالات کنکور از دروس و مباحث مختلف پیش زمینه مطالعاتی بسیار مناسبی به شما خواهد داد تا بر اساس سطح تسلط خود و زمان باقی مانده به هدف خود در کنکور ۱۴۰۴ برسید. ما یک بودجه بندی بی نظیر از رشته های تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان را برای شما تهیه کرده ایم که می توانید با کلیک روی لینک زیر اقدام به مشاهده آن کنید.
  بودجه بندی کنکور ۱۴۰۴

  ضرایب کنکور ۱۴۰۴

  در قسمت زیر می توانید ضرایب کنکور ۱۴۰۴ را به تفکیک هر رشته و هر درس مشاهده کنید.

  ضرایب کنکور ۱۴۰۴ رشته ریاضی

  ضرایب کنکور ریاضی ۱۴۰۴

  ضرایب کنکور ۱۴۰۴ رشته تجربی

  ضرایب کنکور تجربی ۱۴۰۴

  ضرایب کنکور ۱۴۰۴ رشته انسانی

  ضرایب کنکور انسانی ۱۴۰۴

  ضرایب کنکور ۱۴۰۴ رشته هنر

  • درک عمومی هنر: ۱۲
  • درک عمومی ریاضی – فیزیک: ۵
  • خلاقیت تصویری و تجسمی: ۳

  ضرایب کنکور ۱۴۰۴ رشته زبان

  زبان تخصصی: ۱

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *