شناسایی عوامل مخرب کنکوری ها با کنکور آسان است
شناسایی عوامل مخرب کنکوری ها با کنکور آسان است

شناسایی عوامل مخرب کنکوری ها با کنکور آسان است

برای موفقیت در کنکور، شناسایی عوامل مخرب کنکوری ها توصیه میشود؛ تپس تا انتهای این مقاله با کنکور آسان است همراه باشید.

موفقیت در کنکور

در ابتدا دانش آموزان بایستی بدانند موفقیت در کنکور به این سادگی ها بدست نمی آید. اما لازم است بدانید که خیلی هم سخت و دشوار نیست.

برای کسب رتبه و نمرات درخشان نیاز به تلاش مضاعف و دانستن برخی راهکارها می باشد. شما در ابتدا لازم است با شرایط کنکور آشنا شوید و بدانید چگونه برگزار می شود. بعد از آشنایی با کنکور، لازم است برخی راهکارهایی که برای موفقیت لازم است را یاد بگیرید.

تکنیک ها، راهکار ها و مهارت های زیادی است که شما بایستی مرحله به مرحله با این ها آشنا بشوید. از شناسایی عوامل مخرب کنکوری ها با کنکور آسان است که موضوع این مقاله است، یا اینکه در ابتدای مسیر مطالعه بودید بایستی با رفع موانع شروع کردن مطالعه آشنا شوید و اگر در آخرین مرحله، که مرحله آزمون و امتحان هستید بایستی با مهارت های شرکت در امتحان و مهارت های شرکت در آزمون آشنا شوید.

شرایط کنکور 1402

بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال ۱۴۰۲ برای دروس اختصاصی دو بار در سال برگزار خواهند شد. در کنکور 1402، میزان 40 درصد تاثیر کنکور سراسری و 60 درصد تاثیر قطعی معدل خواهد بود. مهمترین نکته، حذف شدن دروس عمومی از کنکور 1402 به بعد هست. نتایج امتحانی از لحاظ سوابق تحصیلی و دروس اختصاصی کنکور ۱۴۰۲ به مدت دو سال اعتبار خواهد داشت.

شاید این نکته برای دانش آموزان جالب باشد که نوبت اول کنکور 1402 در دی ماه سال 1401 برگزار می شود. دانش آموزان بایستی بدانند تاثیر سوابق تحصیلی به صورت قطعی در کنکور اعمال خواهد شد، . یعنی دیگر داوطلبان معدلشان خوب یا بد باشد در نتیجه نهایی کنکور ۱۴۰۲ اثر گذار خواهد بود.

اهمیت شناسایی عوامل مخرب کنکوری ها با کنکور آسان است

از چه نظر برای ما دانستن این عوامل مخررب اهمیت دارد؟

برای موفقیت در کنکور لازم است ما از اشتباهاتی که دانش آموزان قبلی انجام داده اند درس بگیریم و با اصلاح آنها، مسیر موفقیت را برای خودمان هموار کنیم.

اگر ما این عوامل تاثیر گذار منفی را تکرار نکنیم و با تلاش و علاقه به درس پیش برویم، قطعا رسیدن به هدفمان دور از دسترس نخواهد بود.

شناسایی عوامل مخرب کنکوری ها با کنکور آسان است

بریم که با شناخت این عوامل از تکرار اینها جلوگیری کنیم:

*بی برنامه بودن

اگر بدون برنامه بخواهیم مطالعه کنیم، شک نکنید سطح یادگیری مان پایین می آید و از کیفیت مطالعه ی ما کم می شود. تاثیر بی برنامه بودن اینقدر مخرب است که سبب میشه تمام مطالعه ی ما بیهوده شود.

پس اولین لازمه ی موفقیت در کنکور، داشتن برنامه ی منظم و اصولی است.

*فرار از تست

در کنکور علاوه بر یادگیری مطالب، شما نیاز به مهارت تست زنی دارید. یعنی ترکیبی از حل تست و مطالبی که مطالعه کرده اید را بایستی پیاده کنید.

همچنین حل تست آموزشی، برای تثبیت مطالب در ذهن شما باید در دوران کنکور حل شود. با حل تست، شما از ضعف های هنگام یادگیری آگاه می شوید و در صدد رفع آنها بر می آیید.

*نداشتن مطالعه ترکیبی

شما برای امتحان پابیان ترم مطالعه نمی کنید که فقط نیاز به مطالب سال های قبل نداشته باشید. شما باید بین کتاب های سال گذشته و مفاهیم مختلف ارتباط بر قرار کنید.

شناسایی عوامل مخرب کنکوری ها با کنکور آسان است: *منابع مطالعاتی نامناسب

هر چه منابع مختلف و متعدد داشته باشیم باعث نمیشه به دانش ما اضافه شود بلکه استرس زا و سبب سردرگمی بیشتر می شود.

با انتخاب یک منبع کمک درسی مناسب هم در بحث آموزش و هم تکنیک های تست زنی خودمان را برای کنکور آماده تر می توانیم بکنیم.

*حواشی کنکور

وقتی شما هدف مشخص داشته باشید لزومی ندارد بخواهید به مسایل دیگر بپردازید. حواشی نباید در کیفیت مطالعه و یادگیری شما اثر گذارد. و این امر سبب عقب افتادن شما از رقیبانتان شود.

شناسایی و کاهش عوامل مخرب کنکوری ها با کنکور آسان است

موسسه ی کنکور آسان است با هدف دسترسی تمامی دانش آموزان به منابع اموزشی و تست زنی مناسب تشکیل شده است. در راستای عدالت آموزشی، اقدام به تولید دی وی دی های آموزشی با برترین اساتید کشوری کرده است.

برای موفقیت در کنکور ضمن استفاده از منابع مناسب، نیاز به یک مشاور دلسوز داریم.

موسسه ی کنکور آسان است علاوه بر تولید منابع آموزشی، اقدام به مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی نیز می کند. این منابع در قالب بسته های آموزشی کنکوری برای دانش آموزان با هر سطحی قابل استفاده می شود.

روند برنامه ریزی برای داشن آموزان شخصی سازی شده و منحصر به فرد می باشد.

شرایط دانش آموز را در نظر می گیرند، با توجه به اهمیت دروس در برنامه برای دانش آموزان، پارت ها و حجم مطالعه دروس را مشخص می کنند.

با آگاهی از بودجه بندی، بخش های پر اهمیت و تست خیز را بیشتر در برنامه قرار می دهند.

از مرور و تست منظم برای یادگیری و تثبیت مطالب غافل نمی شوند. از این ها مهمتر، مشاورین موسسه همانند یک راهنمای مسیر دلسوز در کنار دانش آموز تا انتهای مسیر سخت کنکور خواهند بود.

برای ارتباط با کنکور آسان است و دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید:

دفتر مرکزی : 02155756500
مشاور ارشد : 09121904690

منابع آموزشی موسسه کنکور آسان است، با تدریس های مفهومی و تستی، یکی از کامل ترین مجموعه های آموزشی برای کنکور و معدل سازی است. با تهیه منابع موسسه کنکور آسان است شما می توانید از مشاوره های تحصیلی نیز استفاده کنید.

بهترین منابع آموزشی ویژه تست زنی کنکور را از سایت رسمی کنکور آسان است تهیه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *