ساعت مطالعه یک رتبه برتر
ساعت مطالعه یک رتبه برتر

ساعت مطالعه یک رتبه برتر

روزی چند ساعت مطالعه کنم تا به رتبه برتر شدن برسم؟ رتبه برتر های سالیان گذشته روزانه چند ساعت مطالعه داشتن که به هدفشون رسیدن؟

ساعت مطالعه

ساعت مطالعه موضوعی است که کاملا به شخص مربوط است. یعنی نمی توان به صورت ثابت برای همه مثلا روزانه دوازده ساعت مطالعه در نظر گرفت و یا اینکه ساعت مطالعه همه رتبه برتر ها را یکسان در نظر گرفت. شما کتابی را باز کنید مثلا ده ساعت به متن و عکس های کتاب نگاه کنید. مدام خمیازه بکشید و با حواس پرتی به مطالب نگاه کنید، مطمئنا شما در این ده ساعت چیزی متوجه نخواهید شد. قطعا کیفیت در کنار کمیت ساعت مطالعه از اهمیت بالایی برخوردار است.

ساعت مطالعه یک امر شخصیه، یعنی زمان یادگیری برای شما در مبحثی دو ساعت است اما برای دوست شما امکان داره کمتر باشد.

نکات کلی برای ساعت مطالعه رتبه برتر

  • کیفیت مطالعه مهم تر از ساعت مطالعه.
  • استفاده از برنامه ریزی مناسب برای افزایش ساعت مطالعه و یادگیری بهتر.
  • صحبت با دوستان در مورد ساعت مطالعه

کیفیت ساعت مطالعه

در کنار کمیت و ساعت مطالعه بالا مطالعه امتحن، کیفیت مطالعه با استفاده از برنامه ریزی مناسب تحصیلی نیز مهم است. به این نکنه توجه کنید که وجه مشترک ساعت مطالعه ی همه ی رتبه برتر ها، ساعت مطالعه ی بالا بوده است. اما این میانگین ساعت بالا از کیفیت مناسبی نیز دارا بوده است.

شاید در بین دوستانتون دیده باشید که برخی ساعت مطالعه ی بالایی دارند. اما در روز امتحان نتیجه ی مناسبی نمی گیرند. احتمال دارد کیفیت مطالعه چندان مناسبی نداشته باشد.

حواستون باشه ساعت مطالعه ی زیاد ملاک موفقیت و رتبه برتر شدن نیست، بلکه میزان یادگیری ما موفقیت ما را تضمین می کند!

افزایش ساعت مطالعه قدم به قدم

اگر حس می کنید برای یادگرفتن و تمام کردن درسنامه به ساعت بیشتری نیاز دارید تایم مطالعه را بیشتر کنید. اما این افزایش ساعت یک شبه نباشه، در طول دوره، مثلا سه روز یکبار یک ساعت به ساعت مطالعه خود اضافه کنید. تا برای رتبه برتر شدن آماده بشوید. رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود/ رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود. باید عادت کنید در طول روز هرچقدر مطالعه می کنید کم کم با شیب ملایم به ساعت مطالعتون اضافه کنید.

صحبت با دوستان در مورد ساعت مطالعه

این موضوع که شما به دوست خودتون بگید روزانه چند ساعت مطالعه می کنید و یا از دوستتان ساعت مطالعه اش را بپرسید هیچ کمکی به دو طرف نمی کند. این امر باعث تضعیف روحیه می شود. سعی کنید با دوستان خودتان در مورد مطالب مفیدتر به صحبت بپردازید.

تاثیر مشاور در ساعت مطالعه و همراهی برای رتبه برتر شدن

برا ی ایجاد تعادل بین کمیت و کیفیت ساعت مطالعه شما نیاز به یک برنامه ریزی اصولی و حرفه ای دارید. همچنین در کنار این برنامه ریزی، شما یه یک دفترچه برنامه ریزی دارید که ساعات مطالعه روزانه خودتان را یادداشت کنید. از نیاز های افزایش ساعت مطالعه برای رتبه برتر شدن برنامه ریزی و دفترچه برنامه ریزی است.

ارتباط مداوم با یک مشاور تحصیلی که بتواند ساعت مطالعه روزانه شما را چک کند و مسیر رتبه برتر شدن را به شما نشان دهد به شما کمک فراوانی می کند. بعد از تجزیه و تحلیل نقاط ضعف شما را پیدا کند و در جهت رفع آن شما را راهنمایی کند در مسیر رتبه برتر شدن برای شما مهم است.

موسسه کنکور آسان است در کنار مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی از منابع آموزشی مفهموی نیز برخوردار است. شما می توانید با انتخاب منابع موسسه کنکور آسان است از یک مشاور مجرب در مسیر تحصیل خودتان نیز بهره مند شوید.

بهترین منابع آموزشی ویژه تست زنی کنکور (رشته تجربی، ریاضی و انسانی) همراه با مشاوره و برنامه ریزی را از سایت رسمی کنکور آسان است تهیه کنید.

برای ارتباط با کنکور آسان است و دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید:

دفتر مرکزی : 02155756500
مشاور ارشد : 09121904690

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *