زمان اعلام نتایج کنکور ریاضی 1402
زمان اعلام نتایج کنکور ریاضی 1402

زمان اعلام نتایج کنکور ریاضی 1402

در این نوشته به توضیح صفر تا صد زمان اعلام نتایج اولیه کنکور ریاضی 1402 ، زمان انتخاب رشته و اعلام نتایج نهایی کنکور 1402 می پردازیم، با ما همراه باشید.

زمان برگزاری کنکور ریاضی 1402 نوبت دوم

بر اساس تقویم آموزشی و آزمون های سازمان سنجش، داوطلبان کنکور ریاضی ۱۴۰۲ نوبت دوم در صبح چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۲ بر سر جلسه آزمون خواهند نشست.

کنکور رشته ریاضی 1402

کنکور ریاضی، آزمونی است که نسبت به کنکور گروه های آزمایشی دیگر از تعداد متقاضیان کمتری برخوردار می باشد اما کم بودن تعداد متقاضیان کنکور ریاضی به معنای راحت بودن سوالات این آزمون و قبولی آسان در رشته ها و دانشگاه های برتر رشته ریاضی نبوده و داوطلبان کنکور ریاضی که هدف قبولی در رشته های برتر گروه آزمایشی ریاضی از جمله مهندسی نفت، معماری و … در دانشگاه های برتر را دارند باید درصد های بالایی را در هر سه درس اختصاصی کنکور ریاضی کسب کنند.

دروس اختصاصی کنکور ریاضی 1402 شامل:

  • ریاضیات
  • فیزیک
  • شیمی

دفترچه سوالات کنکور ریاضی 1402 شامل دو دفترچه می باشد، دفترچه اول شامل سوالات درس ریاضیات و دفترچه دوم شامل سوالات دروس شیمی و فیزیک می باشد.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور ریاضی ۱۴۰۲

بر اساس تقویم زمان بندی سازمان سنجش زمان اعلام نتایج کنکور ریاضی ۱۴۰۲ در دهه اول یا دهه دوم مرداد ماه ۱۴۰۲ خواهد بود.

در این بازه زمانی گفته شده نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۲ تیر ماه اعلام می شود و سپس در اواخر مرداد ماه دفترچه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ منتشر می شود.

داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ هر دو نوبت انتخاب رشته خود را در تابستان ۱۴۰۲ انجام می دهند و نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ در شهریور ماه ۱۴۰۲ توسط سازمان سنجش منتشر می شود.

نحوه دریافت نتایج کنکور ریاضی 1402 تیر ماه

۱_ ورود به سایت سازمان سنجش و انتخاب گزینه سراسری در منوی سمت راست.

۲_ انتخاب گزینه دریافت کارنامه اولیه.

۳_ انتخاب یکی از سه روش،برای وارد کردن اطلاعات و ورود به پنل دریافت نتایج.

انتخاب رشته کنکور 1402 رشته ریاضی

معمولا دو هفته پس از اعلام نتایج اولیه کنکور 1402، دفترچه های انتخاب رشته برای ۵ گروه آزمایشی تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان توسط سازمان سنجش منتشر می شود و داوطلبان باید اولویت های انتخاب رشته خود را تعیین کنند.

انتخاب رشته کنکور 1402 رشته ریاضی با کنکور آسان است

مشاورین کنکور آسان است با داشتن تجربه کافی و تحصیلات آکادمیک در زمینه مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته، شما را راهنمایی کنند.

گاهی داوطلبان کنکور پس از اعلام نتیجه دچار سردرگمی نسبت به رشته ها می شوند که مشاورین کنکور آسان است با جلسات مشاوره متوجه علایق و توانمندی های داوطلب شده و مناسب ترین رشته را به ایشان پیشنهاد می دهد و انتخاب رشته را انجام می دهد.

برای انجام انتخاب رشته با مشاورین کنکور آسان است می توانید با شماره 09121904690 تماس گرفته تا از مشاوره و راهنمایی مشاوران در این زمینه بهره مند شوید.

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور ریاضی 1402 نوبت دوم

پس از انتخاب رشته در اواخر شهریور ماه، نتایج انتخاب رشته داوطلبان اعلام می شود و داوطلبان بر اساس نتایج نهایی اعلام شده، متوجه قبولی در رشته و دانشگاه و یا عدم قبولی در کنکور می شوند.

کسانی که در کنکور 1402 قبول شده باشند در یک بازه زمانی که توسط سازمان سنجش اعلام می کند باید برای ثبت نام اولیه دانشگاه به صورت غیر حضوری اقدام کنند پس از آن توسط دانشگاه اعلام می شود که به صورت حضوری برای انتخاب واحد، ثبت نام خوابگاه و … اقدام کنند.

مطالب مرتبط
بودجه بندی کنکور 1402
تاثیر معدل در کنکور 1402

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *