روش مطالعه رتبه های برتر کنکور آسان است
روش مطالعه رتبه های برتر کنکور آسان است

روش مطالعه رتبه های برتر کنکور آسان است

برای اینکه بدانیم روش مطالعه رتبه برتر ها چگونه است که به موفقیت می رسند تا انتهای این مقاله با کنکور آسان است همراه باشید.

مطالعه ی صحیح

یکی از دلایلی که دانش آموزان از تراز و رتبه ی آزمون خود ناراضی اند می توان گفت شیوه مطالعه ی نادرست دروس است. خیلی از داوطلبان و دانش آموزان نمی دانند حتی چگونه و چه موقع تشریحی و تستی بخوانند.

دانش آموزان با دانستن روش مطالعه ی صحیح باید ضعف های خود را پوشش دهند. با بر طرف کردن ضعف های خود مطالعه ی موثر خواهند داشت و در درس ها و نمراتشان پیشرفت تحصیلی را حس می کنند.

البته نباید فراموش کرد که به این روش های مطالعاتی که در ادامه خواهیم گفت، باید به درستی عمل کنید. بعد از عمل مناسب می توانید تاثیر آن را در نتایج آزمون خود مشاهده کنید و قدم به قدم پیشرفت کنید.

در این مقاله از سایت کنکور آسان است می توانید آگاهی خود را درباره روش مطالعه رتبه های برتر کنکور افزایش دهید و به سمت موفقیت حرکت کنید.

روش مطالعه رتبه های برتر کنکور آسان است

اگر شما نیز قصد موفقیت در آزمون را دارید با دقت به نکاتی که در ادامه گفته می شود توجه کنید. به صورت کلی این روش ها خلاصه می شود در سر تیتر های زیر:

  • حل سوال
  • آشنایی با سوالات گذشته
  • تحلیل امتحان و آزمون
  • کنار گذاشتن وسواس مطالعاتی
  • آشنایی با اصول مطالعه و یادگیری
  • برنامه ریزی و اجرای صحیح آن

گام اول: حل سوال

به صورت کلی برای مطالعه ابتدا مطلب مورد نظر را مطالعه می کنیم و برای تسلط بیشتر از همان مطلب سوال حل می کنیم.

روال معمول حس سوالات بدین صورت است که ابتدا سوالات تشریحی پایه وساده تر را حل کرده و بعد سراغ تست های کنکوری که سخت تر هستند می رویم.

اگر در حین حل تست و یا سوال حس کردید که تسلط کافی برای حل آن را ندارید بهتر است که مجددا شروع بع ل سوالات تشریحی ساده تر کنید. مرحله به مرحله پیش بروید و بعد از بررسی پاسخ ها تسلط خودتان را کامل کنید و بعد سراغ سوالات تستی سخت کنکوری و سوالات نهایی بروید.

البته به این نکته توجه داشته باشید که مطالعه ی تستی و تشریحی تفاوت هایی با هم دارند.

به طور مثال در درس زیست، ابتدا باید توجه داشت که این درس حفظی و مفهومی می باشد. بین مطالعه برای امتحان نهایی یا امتحان مدرسه با مطالعه ی کنکوری تفاوت است؛ طبیعتا برای امتحان به جزییات کمتر بها میدیم. در حالی که برای مطالعه کنکوری به جزییات، بررسی خط به خط کتاب، تحلیل و مطالعه ترکیبی با بخش های دیگر اهمیت بیشتری برای ما دارد.

گام دوم روش مطالعه رتبه های برتر کنکور آسان است: سوالات سال های گذشته

حل سوالات کنکورها و امتحانات گذته از این جهت حائز اهمیت است که متوجه می شویم کدام بخش ها بیشتر مد نظر طراحان است و از کجا ها سوالات بیشتری طراحی می شود.

حل تست های تالیفی هم از این جهت اهمیت دارد که تسلط ما بیشتر می شود و با ایده های بیشتری از طراحی سوال نیز آشنا می شویم.

گام سوم: تحلیل اشتباهات

زمانی که در امتحان یا آزمون اشتباهی دارند آن را پس از آزمون مورد بررسی قرار می دهند. نکات جدید را یادداشت می کنند و از آنها درس می گیرند.

گام چهارم: وسواس نداشتن

دقت داشته باشید اون چیزی که باعث پیشرفت ما می شود، تکرار مطالب تکراری و آن هایی که یادگرفتیم نیست؛ بلکه یادگیری نکات سخت و جدید، شناخت نقاط ضعف و رفع آنها و تکرار نکردن اشتباهات رایج بقیه است که می توان با حل سوال و بررسی پاسخ ها آن ها کاملا یاد گرفت.مطالعه شما هرچقدر زمان ببره شما را برای آزمون آماده نمی کند پس سعی کنید خیلی گیر ندید و در هنگام مطالعه وسواس به خرج ندید و روی استثنا ها، برداشت های مختلف، معنایی مختلف و … درگیر نشوید.

گام پنجم: مطالعه ی اصولی

برای بهبود یادگیری و بازدهی بهتر، اصول مطالعه و یادگیری را بایستی رعایت کنیم.

که خود از سه مرحله ی کلی اصول پیش از شروع مطالعه، اصول هنگام مطالعه و اصول بعد از پایان یادگیری و چند مرحله ی جزئی تشکیل می شود.

گام ششم و مهترین گام روش مطالعه رتبه های برتر کنکور آسان است: اجرای صحیح برنامه ریزی

ما نمی توانیم بگوییم صرفا فقط با داشتن برنامه می توانیم به موفقیت برسیم. بلکه اجرای آن و صحیح بودن برنامه نیز به همان میزان اهمیت دارد.

چند نمونه از موارد مهم در اجرا و هنگام برنامه ریزی که باید رعایت شود:

  • قابل اجرا و روان بودن آن

از آنجایی که اگر برنامه ی ما سخت و طاقت فرسا باشد ما را از درس زده خواهد کرد احتیاج داریم از همان ابتدای مسیر از برنامه ای استفاده کنیم که ما را به هدفمان نزدیک کند. سبب رشد و پیشرفت تحصیلی ما شود، به گونه ای که علاقه ی ما را به درس و مطالعه بیشتر از قبل کند.

اگر در شروع مسیر هستیم از ساعت مطالعه ی کم تر شروع شود آهسته و پیوسته به آن اضافه شود. یک دفع با روزانه دوازده ساعت مطالعه نمی توانیم شروع کنیم بلکه باید به گونه ای باشد با گذشت زمان مثلا از شیش ساعت مطالعه به ده دوازده ساعت مطالعه برسیم.

  • پارت بندی مناسب

پارت بندی برنامه ی ما به صورتی باید انجام شود که دو درس مباحاسباتی پشت هم قرار نگیرد، زمان استراحت بین دروس مشخص باشد. در برنامه ی ما مشخص باشد ابتدای صبح که ذهن آماده ی یادگیری است دروسی که از اهمیت بالایی برخوردار هستند را مطالعه کنیم.

  • مرور و تست آموزشی

در برنامه حتما و حتما باید مرور منظم و تست آموزشی قرار داده شود. زیرا مرور برای بازیابی مطالب و تست آموزشی برای تثبیت مباحثی که خوانده شده اند الزامی هست. با مرور از فراموشی مطالب جلوگیری می کنیم و آنها را به حافظه ی بلند مدت خود می سپاریم و با حل تست آموزشی نواقص یادگیری را بر طرف می کنیم.

تاثیر مشاور بر روش مطالعه رتبه های برتر کنکور آسان است

مشاورین موسسه کنکور آسان است علاوه بر برنامه ریزی دقیق، از نحوه ی تست زنی و ساعت خواب تا نحوه ی تغذیه و حتی منابع کمک آموزشی را به دانش آموز گوش زد می کند.

مشاور های موسسه کنکور آسان است یک برنامه ریزی کامل و اصولی را در اختیار دانش آموز قرار می دهند. به گونه ای تدوین می کنند که صفر تا صد مباحث مورد نیاز را پوشش دهد. برای شروع از صفر مطلق مناسب باشد. تایم های جبرانی برای جبران عقب ماندگی در آن لحاظ بشود. از آن ها مهم تر برنامه متعادل و کاملا قابل اجرا باشد و نکاتی را که برای اجرای برنامه ریزی اهمیت دارند را رعایت می کنند.

در کنار دانش آموز، تا انتهای مسیر منجر به موفقیت همانند یک دوست و راهنمای مسیر قرار می گیرند.

موسسه کنکور آسان است علاوه بر ارائه ی مشاوره ی تحصیلی، منابع آموزشی و تستی را برای کنکور مفهومی و محتوایی نیز تدریس می کند.

تدریس های موسسه کنکور آسان است در قالب دی وی دی برای دانش آموزان تجربی، ریاضی و انسانی در هر نقطه از کشور با هر سطح تحصیلی قابل استفاده می باشد که صد در صد دروس اختصاصی را با مرور و جمعبندی پوشش خواهد داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با موسسه کنکور آسان است با دفتر مرکزی تماس بگیرید:

دفتر مرکزی : 02155756500

مشاور ارشد : 09121904690

بهترین منابع آموزشی ویژه تست زنی کنکور را از سایت رسمی کنکور آسان است تهیه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *