رفع بی دقتی در تست زنی
رفع بی دقتی در تست زنی

رفع بی دقتی در تست زنی

از اصلی ترین دغدغه های داوطلبین کنکور حواس پرتی و رفع بی دقتی در تست زنی در زمان آزمون هست. اکنون ما در این مقاله به عوامل و راهکارهای رفع بی دقتی در تست زنی می پردازیم.

حواس پرتی

همانطور که می دانیم حواس پرتی و بی دقتی در تست زنی یکی از رایج ترین مشکلات دانش آموزان در جلسه آزمون و امتحان است.

در این مقاله سعی بر شناسایی عوامل و راهکارهای رفع بی دقتی در تست زنی داریم.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد بعد از جلسه امتحان افسوس از دست دادن سوالاتی که به پاسخ آنها مسلط بودید اما با بی دقتی از دست داده اید را خورده باشید.

برای اینکه این حسرت تکرار نشه و بتونیم نتیجه مناسبی رو کسب کنیم بهتر هست بدونیم به تنهایی مسلط بودن به درس ها و اطلاعات علمی کافی نیست. موارد دیگری هم در نتیجه گیری موثر هست که بی دقتی در تست زنی یکی از مهمترین علل عدم موفقیت است.

با توجه به ارزش تک تک تست ها در رتبه ی ما و تله های تستی موجود در آزمون، هر انسانی اشتباه کنه طبیعی است. امکان دارد از دست دادن تست با بی دقتی، به ضررمان تمام شود. به طبع در نتیجه ی دلخواه ما اثر منفی می گذارد.

برای جلوگیری از بروز هر اشتباهی، ابتدا باید عوامل به وجود آمدن آن را بشناسیم. سپس برای رفع آن، دنبال راهکار بگردیم!

جالب است بدانید که دقت اکتسابی هست، پس قابلیت تقویت را دارد. در نظر داشته باشید ابتدا باید با تمرین مستمر، بی دقتی در جلسه آزمون را کاهش دهیم و در جهت پروش دقت قدم برداریم.

عوامل بی دقتی در تست زنی و راهکارهای رفع آن

  • متن سوال را به صورت کامل بخوانید. حتی اگر در اواسط سوال متوجه شدید منظور طراح چیست سوال را تا انتها بخوانید. معمولا کلمات انتهایی سوال تعیین کننده اند.
  • زیر کلمات کلیدی سوال خط بکشید. همزمان با خواندن متن سوال، کلمات کلیدی را مشخص کنیم. حتما به مثبت و منفی بودن عبارت سوال توجه کنید (مانند: درست یا نادرست و…)
  • صورت سوال را با ریتم مناسب بخوانید تا متوجه منظور طراح سوال بشوید. عدم توجه به علائم نگرشی موجود در صورت سوال تست نیز میتواند سبب بی دقتی شود.
  • تمام گزینه ها را با دقت بخوانید، حتی اگر فکر می کنید پاسخ صحیح گزینه ی اول است.
  • تست های دروس محاسباتی مثل ریاضی فیزیک، حتما بعد از خواندن سوال به پاسخ ها نگاهی بیندازید. دید شما نسبت به نکاتی که مد نظر طراح هست باز شود. حتما هنگام حل به آنها توجه بیشتری داشته باشید.
  • زمانی که مشغول تست زدن هستید، هر نوع آشفتگی از جمله عجله برای حل کردن و یا نگرانی برای از دست دادن وقت، موجب عدم تمرکز و بی دقتی در تست زنی می شود.
  • ذهنتان را به تست قبلی و بعدی مشغول نسازید.
  • سعی کنید بعد از خواندن سوالات، ابتدا خودتان سوال را حل کنید و بعد از آن به پاسخ ها نگاه کنید.

تاثیر مشاور و منابع آموزشی بر کاهش بی دقتی در تست زنی

یک مشاور خوب با بررسی آزمون های آزمایشی شما به شناخت از عوامل بی دقتی و حواس پرتی در جلسه آزمون شما می رسد، پس از سنجیدن سطح علمی شما، منابع متناسب با شرایط مورد نیازتان را معرفی می کند و در برنامه ریزی شما لحاظ می کند.

منابع آموزشی موسسه کنکور آسان است، با تدریس های مفهومی و تستی، یکی از کامل ترین مجموعه های آموزشی برای کنکور و معدل سازی است. با تهیه منابع موسسه کنکور آسان است شما می توانید از مشاوره های تحصیلی نیز استفاده کنید.

بهترین منابع آموزشی ویژه تست زنی کنکور (رشته تجربی، ریاضی و انسانی) را از سایت رسمی کنکور آسان است تهیه کنید.

برای ارتباط با کنکور آسان است و دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید:

دفتر مرکزی : 02155756500
مشاور ارشد : 09121904690

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *