دانشگاه صنعتی شریف تهران
دانشگاه صنعتی شریف تهران

دانشگاه صنعتی شریف تهران

یکی از دانشگاه های محبوب ایران، دانشگاه صنعتی شریف تهران است. در این مقاله کنکور آسان است تلاش می کند این دانشگاه را به شما معرفی کند.

انتخاب دانشگاه

انتخاب دانشگاه مناسب، با توجه به شناخت قبلی برای داوطلبان از اهمیت بالایی برخوردار است. لذا دانش آموزان برای انتخاب دانشگاه خود باید وسواس زیادی داشته باشند.

مزیت تحصیل در دانشگاه صنعتی شریف

برگرفته از

سایت رسمی دانشگاه صنعت شریف:

دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۴۴ با هدف تربیت و تامین بخشی از نیروهای متخصص موردنیاز کشور، در سطوح بالای علمی تاسیس گردید. این دانشگاه در مقایسه با بسیاری از دانشگاه‌های ایران و جهان دانشگاهی جوان و در حال رشد است. خوشبختانه در طول دوران فعالیت خود توانسته است به صورت یک موسسه علمی پیشرو در صنعت، فناوری‌های روز و علوم کاربردی در عرصه علم، منطقه‌ای و جهانی مطرح و جایگاه ارزشمندی پیدا کند.

معرفی دانشگاه

دانشگاه صنعتی شریف تهران، از دانشگاه‌های دولتی ایران است که تحت نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می‌کند. یکی از بهترین دانشگاه های ایران است که در رتبه ی 409 کلی دانشگاه ها قرار دارد.

آشنایی با دانشگاه

در سال 1344 تاسیس شده است. با بیش از 48 سال تجربه، در تربیت دانشجویان مستعد در سطح کارآمدترین نیروهای علمی و فنی کشور سرآمد بوده است.

هیئت علمی دانشگاه شریف

دانشگاه صنعتی شریف دارای ۴۷۵ عضو هیأت علمی است.

از این تعداد:

 • ۱۶۲ نفر در مرتبه استاد تمام
 • ۱۳۹ نفر در مرتبه دانشیار
 • ۱۶۳ نفر در مرتبه استادیار
 • ۱۱ نفر به عنوان مربی

پذیرش دانشگاه صنعتی شریف تهران

فرآیند انتخاب دانشجو، از بین بهترین رتبه برترهای کنکور و نفرات برتر المپیاد است. رتبه های تک رقمی و دو رقمی کنکور در این داشنگاه قبول می شوند.

چگونه در دانشگاه صنعتی شریف پذیرش شویم؟

در وهله اول شما باید رتبه برتر کنکور شوید. برای رتبه برتر شدن کنکور شما نیاز به بهترین شدن دارید!

موسسه کنکور آسان است با ارائه بهترین منابع آموزشی برای کنکور گام بلندی برای رتبه برتر شدن داوطلبان برداشته است. آموزش های این موسسه متشکل از تدریس های بهترین اساتید با سابقه ی کنکور است.

هدف موسسه کنکور آسان است این است با استفاده از تجارب قبلی، بهترین عملکرد را در حوزه ی آموزش و برنامه ریزی تحصیلی دانش آموزان داشته باشد.

با اطلاع از نگرانی خانواده ها در حوزه آموزش، تدریس به صورت دی وی دی انجام داده است. در کنار این آموزش ها، مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی نیز ارائه می دهد.

ارتباط با کنکور آسان است

برای ارتباط با موسسه کنکور آسان است و دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید:

دفتر مرکزی : 02155756500
مشاور ارشد : 09121904690

بهترین منابع آموزشی ویژه تست زنی کنکور را از سایت رسمی کنکور آسان است تهیه کنید.

دانشکده های دانشگاه شریف

 • دانشکده شیمی
  • دانشکده فیزیک
 • دانشکده علوم ریاضی
  • دانشکده مدیریت و اقتصاد
 • دانشکده مهندسی انرژِی
  • دانشکده مهندسی برق
 • دانشکده شیمی و نفت
  • دانشکده مهندسی عمران
 • دانشکده مهندسی صنایع
  • دانشکده مهندسی کامپوتر
 • دانشکده مهندسی و علم مواد
  • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده مهندسی هوا فضا

مراکز آموزشی دانشگاه صنعتی شریف تهران

 1. گروه فلسفه علم
 2. مدیریت تربیت بدنی
 3. مرکز زبان ها و زبان شناسی
 4. مرکز معارف اسلامی و علوم انسانی
 5. مرکز آموزش مهارت های مهندسی

پردیس‌های دانشگاه صنعتی شریف

 • پردیس مرکزی:

پردیس اصلی دانشگاه صنعتی شریف در خیابان آزادی شهر تهران در منطقه‌ای به وسعت حدود ۲۰ هکتار واقع شده است. این پردیس شامل ۱۳ دانشکده و ۳ مرکز آموزشی و تعداد قابل توجهی پژوهشکده، آزمایشگاه تحقیقاتی و مراکز و دفاتر خدمات فناوری است.

 • پردیس بین المللی کیش

پردیس بین‌الملل کیش دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را با همکاری دانشگاه کیش (وابسته به سازمان منطقه آزاد کیش) در جزیره کیش آغاز کرد. در آغاز این همکاری و با امضای توافقنامه‌ای بین سازمان منطقه آزاد کیش و دانشگاه صنعتی شریف مدیریت دانشگاه کیش طی یک دوره انتقال چهار ساله به دانشگاه صنعتی شریف واگذار شد و سپس در پایان این دوره و در سال ۱۳۸۸ دانشگاه کیش رسماً به دانشگاه صنعتی شریف به عنوان پردیس بین‌المللی کیش واگذار گردید. این واحد دانشگاهی در حال حاضر در سه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری رشته‌های فنی و مهندسی دانشجو می‌پذیرد.

 • پردیس خودگردان

پردیس خودگردان دانشگاه صنعتی شریف با شعار محوری «آموزش یکسان ، ارزیابی یکسان»  در اکثر رشته‌های کارشناسی دایر در دانشگاه دانشجو می‌پذیرد. دانشجویان این پردیس در کلاس‌هایی یکسان با دیگر دانشجویان دانشگاه و با معیارهای آموزشی دانشگاه صنعتی شریف و بهره‌مندی از اساتید دانشگاه صنعتی شریف آموزش می‌بینند و در آزمون‌های یکسان با دیگر دانشجویان ارزیابی می‌شوند.

 • پردیس پژوهش و فناوری

طرح توسعه دانشگاه صنعتی شریف در زمینی به مساحت تقریبی 42 هکتار در بزرگراه شهید همّت-خرازی، جنب بزرگراه تهران-شمال (منطقه-22 شهرداری تهران)، با هدف احداث پردیس پژوهش و فناوری برای ارتقای کمی و کیفی دوره‌های تحصیلات تکمیلی، پسادکتری و پژوهش‌های کاربردی-بنیادی-فنّاورانه از ابتدای سال 1392 آغاز شده است.

آدرس دانشگاه صنعتی شریف تهران

 تهران، خیابان آزادی، دانشگاه صنعتی شریف

چگونه داشنگاه صنعتی شریف تهران قبول شویم؟

برای قبول در بهترین دانشگاه کشور که با هدف، “فراهم نمودن محیطی علمی و پویا برای کسانی است که در راستای کسب علم و دانش تلاش می‌نمایند و نقطه اتکاء و اعتماد آنانی است که واقعیات و حقایق علمی را درک کرده، برای نشان دادن آن به دیگران کوشش می‌کنند”، نیاز داریم از بهترین منابع آموزشی استفاده کنیم.

موسسه کنکور آسان است در جهت احقاق عدالت آموزشی، امکان بهره مندی تمام دانش آموزان در سراسر کشور تدریس های بهترین اساتید کشوری در قالب دی وی دی را فراهم کرده است.

منابع کنکور آسان است

روش تدریس های دی وی دی های موسسه کنکور آسان است به صورتی است که دانش آموزان و داوطلبان کنکوری، با دیدن منابع، به سطح بالایی از یادگیری دست می یابند و می توانند در امتحانات نهایی و کنکور سراسری بهترین نتیجه را کسب کنند.

با تهیه منابع موسسه کنکور آسان است امکان بهره مندی دانش آموزان و داوطلبان آزمون سراسری از مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی بهترین و با سابقه ترین مشاوران موسسه، نیز می توانند بهره مند شوند.

برای ارتباط با موسسه کنکور آسان است با دفتر مرکزی تماس بگیرید:

دفتر مرکزی : 02155756500
مشاور ارشد : 09121904690

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *