خستگی کنکوری ها در ماه های انتهایی
خستگی کنکوری ها در ماه های انتهایی

خستگی کنکوری ها در ماه های انتهایی

خستگی کنکوری ها در ماه های انتهایی یکی از معظلاتی می باشد که علارغم مطالعه ی مناسبی که در طول سال دارند دچارش می شوند.

برای درمان این مشکل بایستی چه کار کنیم؟ هزینه و خسارت ناشی از این اتفاق چیست؟ تاثیر آن بر نتیجه ی نهایی ما چه خواهد بود؟ چگونه با خستگی و ضعف ماه های انتهایی مقابله کنیم؟

اگر این مشکل رفع نشود، ممکن است کل تلاش دانش آموزان طی یک سال و برخی چندسال که برای مطالعه کردند را از بین ببرد. پس این معضل یک مشکل اساسی و بزرگ است. این امکان را دارد که همانند یک غده، دانش آموز را به تباهی بکشد.

تقریبا در دو سه ماه منتهی به کنکور متاسفانه این مشکل گریبان برخی دانش آموزان را می گیرد. بی انگیزگی و خستگی ناشی از مطالعه در طول سال به دانش آموز غالب می شود که بایستی آن را درمان کنیم.

داوطلبان برای دوری از مشکل خستگی کنکوری ها در ماه های انتهایی، دانش آموزان تا انتهای این مقاله از سایت رسمی کنکور آسان است همراه باشید.

موفقیت در کنکور چگونه است؟

برای دانش آموزان خیلی ساده است به این نتیجه برسند که موفقیت در کنکور به این سادگی ها به دست نمی آید. یعنی هم احتیاج به نحوه ی صحیح مطالعه دارد و همچنین نیاز به کنترل برخی حواشی و رفع خستگی ها دارد.

بهترین راه برای موفقیت شناسایی عوامل بازدارنده از موفقیت هستند. با شناسایی آنها نسبت به رفعشان ترغیب می شویم و با پوشش این ضعف ها، برای موفقیت تلاش می کنیم.

بایستی در این مدت با یک تصمیم مناسب و خوب از فرصت باقی مانده به نحو احسن استفاده کنیم. یعنی با خستگی کنکوری ها در ماه های انتهایی مقابله کنیم تا گوی سبقت را از رقبا بدزدیم.

  • اما چگونه این امر ممکن است و می توانیم در کنکور موفق شویم؟

بایستی نکاتی که عامل اصلی خستگی و بی انگیزگی مان می شوند را در قدم اول بشناسیم. از قرار معلوم به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

1- برخی دانش اموزان بعد از امتحانات دی ما دچار برخی تفکرات منفی می شوند که این تفکر منجر به ایجاد خستگی جسمی و روحی بعد از امتحان برای دانش آموزان می شود.

2- برخی هم بعد از شرکت در امتحانات نیمسال دوم تحصیلی (خردادماه) دچار خستگی می شوند که ناشی از درس و مطالعه ی برای امتحانات پایان ترم می باشد.

3- کم خوابی در طول شبانه روز

4- عدم تغذیه مناسب

5- مطالعه بدون استراحت و تفریح، یعنی فقط و فقط درس باعث تخریب روحیه دانش آموزان می شود. نیاز به تفریح و خوش گذرونی برای داوطلبان نیز حس می شود.

6- یکسری مشکلات مرتبط به برنامه ریزی می شود؛ مانند یکنواختی آن، عدم مطالعه صحیح و عدم تشخیص منابع مناسب و … .

7- ناامیدی برای کسب رتبه برتر و از دست رفتن انگیزه کسب نتیجه مناسب در کنکور

داوطلبان و دانش آموزان بایستی در انتهای این مقاله از سایت کنکور آسان است بایستی یادبگیرند که در موقع خستگی استراحت کنند نه اینکه جا بزنند! از فرصت ها استفاده ی صحیح و بهینه بکنید.

رفع خستگی کنکوری ها در ماه های انتهایی

در اینجا به سه نکته ی اساسی و مهم اشاره می کنیم، امیدواریم تک تک دانش آموزان از این خستگی و بی انگیزگی کاذب رهایی پیدا کنند. با آرامش در مسیری که قدم گذاشته اند تا انتها پیش بروند!

عمده دلایل حالت های خستگی و بی انگیزگی کنکوری ها در ماه های انتهایی:

  • خستگی و فرسودگی پس از چند ماه مطالعه ی پیاپی:

بعضی دانش آموزان از تابستان، برخی از قبل تر آن شروع به مطالعه برای کنکور کرده اند. بعد از گذشت این چندماه و مطالعه مستمر مقداری خستگی طبیعی می باشد. هر طور حساب کنیم این فشار مداوم آدم را خسته می کند.

برای حل آن بایستی ابتدا بدانیم که وجه تمایز در موفقیت، مداومت و استقامت است. اگر احساس خستگی می کنید، مشکلی نداره و چند روز به استراحت بپردازید و کمتر به ذهنتان فشار بیاورید. به هیچ عنوان مطالعه را ئل نکنید، زیرا شما تا بدین جا خستگی زیادی کشیدید و راه طولانی طی کردید، ادامه ی مسیر را هم با قدرت ادامه دهید.

  • ناامیدی از پیشرفت با توجه به فرصت باقی مانده:

شاید تا به حال خیلی از دانش آموزان آنطور که باید طبق برنامه پیش نرفته باشند و این تفکر در ذهنشان شکل گرفته است که در این وقت باقی مانده نمی توان کاری کرد!

این چند ماه پایانی فرصت ویژه و طلایی می باشد که شما می توانید جبران عقب ماندگی را انجام بدهید. اگر با قدرت ادامه بدید و تلاشتون را تا جایی که ممکنه بیشتر کنید، جهش تحصیلی در شما رخ می دهد.

  • وقت کم برای شروع مطالعه:

خیلی ها دنبال یک فرصت طولانی و مناسب برای شروع هستند. بایستی بدانید که همین چند ماه هم فرصت کمی برای استارت مطالعه نیست. برای رسیدن و کسب اهداف و موفقیت از کوچکترین فرصت ها نیز بایستی استفاده کنید. هیچ ناامیدی را در دل حودتون راه ندید. برای کسب موفقیت استارت بزنید و اصولی و با برنامه ریزی پیش بروید.

مشاوره و برنامه ریزی موسسه کنکور آسان است

بسته های معلم خصوصی و آموزشی کنکور موسسه ی کنکور آسان است، برای کلیه دانش آموزان و فارغ التحصیلانی که هدف قبولی در رشته های برتر را دارند بسیار کاربردی است.

استفاده از بسته معلم خصوصی کنکور آسان است هیچ محدودیت سنی و شغلی ندارد. همواره افراد با سنین و مشاغل متفاوت می توانند این بسته را تهیه نمایند. امکان استفاده ی دانش آموزان با هر سطح تحصیلی (متوسط و حتی خیلی ضعیف) از این بسته ها نیز فراهم است.

مشاوران موسسه کنکور آسان است، با توجه به سابقه ی طولانی خود، به سبک سوالات کنکور آشنایی دارند. به بودجه بندی کنکور تسلط دارند. با توجه به شرایط دانش آموز، برنامه ریزی شخصی سازی انجام می دهند.

پارت بندی صحیح، استراحت بین پارت های دروس، جلوگیری از مطالعه نوسانی دانش آموزان را هدایت می کنند.

برای تثبیت مطالب در ذهن دانش آموزان، مرور و تست آموزشی را قرار می دهند.

جهت تماس با دفتر مرکزی و ارتباط با مشاورین موسسه کنکور آسان است می توانید از شماره تماس های زیر اقدام کنید:

دفتر مرکزی : 02155756500
مشاور ارشد : 09121904690

منابع آموزشی موسسه کنکور آسان است، با تدریس های مفهومی و تستی، یکی از کامل ترین مجموعه های آموزشی برای کنکور و معدل سازی است. با تهیه منابع موسسه کنکور آسان است شما می توانید از مشاوره های تحصیلی نیز استفاده کنید.

بهترین منابع آموزشی ویژه تست زنی کنکور را از سایت رسمی کنکور آسان است تهیه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *