جمع بندی کنکور 1402
جمع بندی کنکور 1402

جمع بندی کنکور 1402

دانش آموزان و داوطلبان کنکوری بهتر است دو الی سه ماه پیش از کنکور مطالعه مطالب جدید را متوقف کرده و به مرور و جمع بندی مطالب خوانده شده به منظور تثبیت آن ها در حافظه بلند مدت بپردازند. در این نوشته به توضیح صفر تا صد جمع بندی کنکور 1402 و راهکار هایی برای داشتن یک جمع بندی اصولی می پردازیم.

اهمیت مرور و جمع بندی

جمع بندی یکی از مهم ترین مراحل مطالعه کنکوری و همچنین مهم ترین و تاثیر گذار ترین مرحله درماه های پایانی کنکور محسوب می باشد.

جمع بندی مطالب خوانده شده، به دلیل مرور مجدد مباحث، منجر به یادآوری مطالب شده و اطلاعات حفظ شده در حافظه کوتاه مدت فرد را به حافظه بلند مدت منتقل کرده و می توان گفت منجر به تثبیت یادگیری دروس و نکات خوانده شده می شود.

جمع بندی کنکور 1402

جمعبندی مطالب کنکور به دو دسته تقسیم می شوند:

جمع بندی دروس محاسباتی

برای جمع بندی دروس محاسباتی مانند ریاضی، فیزیک و … ابتدا باید تکنیک ها و فرمول هایی که برای حل مسئله وجود دارند نوشته شوند و سپس نکات مهمی که از قبل به صورت خلاصه نویسی، توسط فرد نوشته شده است مجدد مطالعه شده و شروع به تست زنی کند.

جمع بندی دروس مفهومی و حفظی

جمع‌ بندی دروس اختصاصی مانند ریاضی، فیزیک و شیمی تا حد زیادی مشابه هم هستند. بنابراین جمع‌ بندی درس شیمی نیز به کمک روش جمع‌ بندی دروس محاسباتی استفاده می شود اما بیشتر مطالب درس شیمی حفظی است و داوطلب کنکوری باید متن کتاب و خلاصه‌نویسی‌ ها و حاشیه نویسی و یادداشت برداری‌ های کتاب را با دقت و تمرکز بالا مطالعه کند.

جمع بندی مباحث خوانده شده معمولا برای فرد کار دشواری است چون دسته بندی مطالب در ذهن و یادسپاری آن ها کار راحتی برای فرد نیست. به همین دلیل داوطلبان کنکور برای جمع بندی مطالب به یکسری منابع و یک برنامه ریزی اصولی برای جمع بندی مطالب خوانده شده نیاز دارند.

منابع جمع بندی کنکور 1402

داوطلبان برای جمع بندی مطالب کنکوری سه راه دارند:

کتاب های جمع بندی

کتاب های تست زنی و جمع بندی معمولا فصل به فصل هر درس را شامل می شود و دارای یکسری درسنامه کلی است. اگر دانش آموز بخواهد برای کلیه دروس از کتاب استفاده کند ممکن است مطالب در ذهن فرد به هم ریخته و متعاقبا یادآوری آن ها برایش دشوار و زمان بر شود.

همان طور که می دانید زمان برای داوطلب کنکوری از اهمیت بالایی برخوردار بوده و داوطلب باید طوری مطالب را در ذهنش مرور و تثبیت کند که بتواند در کمترین زمان ممکن آن ها را به یاد بیاورد در غیر این صورت نمی تواند در کنکور نتیجه مطلوبی را کسب کند.

کلاس های جمع بندی

کلاس های جمع بندی که معمولا به صورت حضوری برگزار می شود در یک بازه زمانی بسیار کم حجم زیادی از مطالب تکرار می شود که این روش هم برای یادآوری مجدد آن ها در ذهن فرد چندان آسان و سریع نیست.

همچنین رفت و آمد به کلاس ها انرژی و وقت بسیار زیادی را از دانش آموز می گیرد.

دی وی دی های جمع بندی

دی وی دی های جمع بندی معمولا توسط اساتید برجسته کشور تدریس می شود و داوطلب برای مشاهده و یادگیری محدودیت زمانی ندارد یعنی لازم نیست در یک بازه زمانی فشرده مطالب به ذهن سپرده شود.

همچنین مطالعه دی وی دی جمع بندی مانند کلاس های حضوری وقت و انرژی برای رفت و آمد از فرد نگرفته و دسته بندی مطالب را به بهترین شکل در ذهن فرد ایجاد می کند.

پکیج جمع بندی کنکور آسان است

پکیج جمع بندی کنکور 1402 کنکور آسان است برای کنکور تجربی و ریاضی با تدریس بهترین اساتید کشور تنظیم و ارائه شده است و داوطلبان کنکور 1402 تیرماه با تهیه این پکیج از برنامه ریزی جمع بندی مشاوران کنکور آسان است بر اساس شرایط و مطالب خوانده شده دریافت کنید.

برای خرید پکیج جمع بندی کنکور آسان است از یکی از سه روش زیر می توانید اقدام کنید:

خرید از فروشگاه اینترنتی کنکور آسان است

خرید از اپلیکیشن کنکور آسان است

تماس با شماره 02155756500 و دریافت مشاوره جهت خرید پکیج کنکور 1402

میانگین امتیازات ۳ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *