دانشگاه امام صادق
دانشگاه امام صادق

ثبت نام در دانشگاه امام صادق

از معتبرترین دانشگاه های غیر دولتی و غیرانتفاعی دانشگاه امام صادق می باشد، برای اصلاع از زمان ثبت نام و آشنایی بیشتر همراه ما باشید.

شرایط ثبت نام و انتخابی دانشگاه برای متقاضیان به چه صورت است؟

برای ثبت نام تا کِی زمان خواهیم داشت؟

چه دانشکده ها و مراکز آموزشی برای برادران و خواهران دارد در این دانشگاه وجود دارد؟

مزایا و معایب این دانشگاه برای دانشجویان شامل چه مواردی می شود؟

برای پاسخ به تمامی سوالات و آشنایی تکمیلی با این دانشگاه تا انتهای این مقاله از سایت رسمی کنکور آسان است همراه باشید.

آشنایی با دانشگاه امام صادق

این دانشگاه، یک دانشگاه غیر دولتی و غیرانتفاعی است که سیستم آموزشی آن تلفیقی از علوم انسانی و علوم حوزوی می باشد.

برگرفته از سایت رسمی دانشگاه:

دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در سال ۱۳۶۱ هجری شمسی (۱۹۸۳ میلادی و ۱۴۰۲ هجری قمری) در تهران تاسیس شد. هدف اصلی این دانشگاه تلفیق بین علوم اسلامی و علوم انسانی متداول می باشد.

مؤسسان این دانشگاه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی با درک شکاف موجود بین حوزه و دانشگاه در صدد تاسیس دانشگاهی بر‌آمدند که تلفیقی از دروس حوزه و دانشگاه را در خود داشته باشد.

در این نظام دانشجویان همزمان با تحصیل علوم اسلامی، علوم متداول انسانی را نیز می‌آموزند. یکی از شاخص‌های دانشگاه امام صادق علیه‌السلام عدم اختلاط جنسیتی است. بسیاری از خانواده‌های مذهبی در ایران آرزو دارند فرزندشان در دانشگاهی تحصیل کند که محیط آن مذهبی باشد. تلاش مسؤولان دانشگاه نیز بر آن است که این دانشگاه صرفا یک محیط علمی نباشد بلکه جنبه‌های تربیتی نیز در آن لحاظ شود. بر این اساس، دانشگاه به دو بخش برادران و خواهران تفکیک شده است.

دانشگاه امام صادق با نشر 985 کتاب، 204 نفر هیات علمی و 6416 دانش آموخته از بهترین دانشگاه های غیر دولتی و غیر انتفاعی محسوب می شود. هدف از تاسیس این دانشگاه، تربیت دانش‌ آموختگانی با توانایی علمی بالا در یکی از رشته های نوین دانشگاهی می باشد.

محل تحصیل و دانشکده ها در دانشگاه امام صادق برای آقایان و بانوان به صورت مجزا می باشد، در ادامه به معرفی دانشکده های پردیس برادارن و خواهران می پردازیم.

معرفی دانشکده های پردیس براردران و خواهران

  • دانشکده ها و مراکز آموزشی پردیس براردران

1- دانشکده الهیات، معارف اسلامی و ارشاد

2- دانشکده معارف اسلامی و اقتصاد

3- دانشکده معارف اسلامی و حقوق

4- دانشکده معارف اسلامی و علوم سیاسی

5- دانشکده معارف اسلامی و مدیریت

6- دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات

7- مرکز زبان های خارجی

  • دانشکده ها و مراکز آموزشی پردیس خواهران

1- دانشکده معارف اسلامی و علوم تربیتی

2- دانشکده معارف اسلامی و فلسفه و کلام اسلامی

3- دانشکده معارف اسلامی و حقوق

4- دانشکده معارف اسلامی و فقه و حقوق

ثبت نام دانشگاه امام صادق

داوطلبانی که متقاضی تحصیل در رشته های ارائه شده در این دانشگاه هستند، می توانند تا 20 اردیبهشت ماه 1402 با مراجعه به سایت دانشگاه امام صادق علیه السلام فرم ثبت نام را تکمیل کنند.

دانشجویان مرد در تمامی رشته ها از امتیازات کارشناسی ارشد برخوردار هستند و می توانند پس از شرکت در کنکور سراسری و همچنین موفقیت در مصاحبه های علمی این دانشگاه به مقطع کارشناسی ارشد وارد شوند. در صورتی که در پردیس خواهران این دانشگاه ورود به مقطع کارشناسی ارشد از طریق کنکور کارشناسی ارشد صورت می گیرد.

مزایا و معایب دانشگاه امام صادق علیه السلام

سیستم آموزشی آن تلفیقی از علوم جدید و علوم حوزوی می باشد. متقاضیان ورود به این دانشگاه علاوه بر قبولی در کنکور، می بایستی در مصاحبه این دانشگاه نیز شرکت کنند.

تحصیل در این دانشگاه رایگان است.

دانشجویان از ابتدای تحصیل از حقوق دانشجویی بهرمند هستند. امکانات رفاهی مانند خوابگاه و هزینه های تغذیه نیز در این دانشگاه رایگان است.

در این دانشگاه با توجه به حجم بالای دروس حتی به دانشجویان بومی هم اقامتگاه تعلق می گیرد، آینده شغلی و بازار کار برای دانشجویان این دانشگاه فراهم می باشد.

از ابتدای تاسیس این دانشگاه، دانشجویان علاوه بر دروس تخصصی به درس های هم چون قواعد عربی، فقه و اصول فقه، فلسفه و اخلاق را نیز می خوانند.

در این دانشگاه می بایستی حدود 80 واحد بیشتر از رشته های مشابه در دانشگاه های دیگر بگذرانند.

مقررات آموزشی و انضباطی در این دانشگاه، مخصوصا پردیس خواهران به صورت جدی و سختگیرانه می باشد.

موسسه کنکور آسان است

داوطلبان قبولی در دانشگاه امام صادق می توانند با استفاده از بسته های معلم خصوصی کنکور آسان است مسیر خود را برای رسیدن به موفقیت هموار تر کنند.

با تهیه این بسته ها، می توانند در طول 24 ساعت از معلم خصوصی در خانه استفاده کنند. از مزایای تهیه بسته های آموزشی کنکور آسان است قابل تهیه بودن برای تمامی دانش آموزان با هر سطح یادگیری می باشد. دانش آموزان بایستی بدانند با تهیه این بسته ها از مشاوره و برنامه ریزی شخصی سازی شده رایگان موسسه کنکور آسان است و همچنین نکات مشاوره مانند مدیریت زمان مطالعه، نکات مربوط به استرس و … نیز می توانند در طول دوران تحصیل خود استفاده کنند.

برای تهیه منابع و ارتباط با مشاورین موسسه کنکور آسان است کافیست با دفتر مرکزی موسسه تماس بگیرید:

دفتر مرکزی : 02155756500
مشاور ارشد : 09121904690

منابع آموزشی موسسه کنکور آسان است، با تدریس های مفهومی و تستی، یکی از کامل ترین مجموعه های آموزشی برای کنکور و معدل سازی است. با تهیه منابع موسسه کنکور آسان است شما می توانید از مشاوره های تحصیلی نیز استفاده کنید.

بهترین منابع آموزشی ویژه تست زنی کنکور را از سایت رسمی کنکور آسان است تهیه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *