تکنیک های تست زنی
تکنیک های تست زنی

تکنیک های تست زنی

برای بدست آوردن نتیجه مطلوب در آزمون، نیاز به آشنایی دانش آموزان با تکنیک های تست زنی است. خواندن این مقاله به دلیل آشنایی با نحوه پاسخگویی به سوالات کنکور و همچنین آشنایی با تکنیک های تست زنی توصیه فراوان می شود.

همانگونه که می دانید بین پاسخگویی به سوالات تستی و تشریح تفاوت وجود دارد. زیرا در سوالات تستی زمان، دقت و سرعت عمل پاسخگویی مهم است. پس لازم است با نحوه ی طراحی سوالات چهار گزینه ای آشنا بشوید و تکنیک های تست زنی را به خوبی یاد بگیرید.

با توجه به اینکه تعداد تکنیک های پاسخگویی به تست های کنکور زیاد است ما در این مقاله سعی برشناسایی بهترین روش های پاسخگویی به سوالات را داریم. تکنیک های ساده اما در عین حال کاربردی و مهم برای تست زنی کنکور و  پاسخگویی به سوالات آزمون است.

8 تکنیک برتر تست زنی

  • توصیه می شود برای پاسخگویی به سوالات روش خودتون را انتخاب کنید. یعنی از درس های ساده تر به درس های سخت برسید.

این کار باعث می شود ضریب امیدواری و اعتماد به نفس شما  بالا برود، شما می توانید التهاب ناشی از کنکور را کنترل کنید و با ذخیره وقت سراغ حل تست های سخت تر بروید.

  • آرامش در خواندن سوالات به فهم سوال به شما کمک می کند. نیمی از پاسخ سوال در فهمیدن اصل سوال است.
  • برای افزایش سرعت تست زنی، سوالات دشوار را بعد از سوالات ساده  تر پاسخ دهید زیرا در وقت شما صرفه جویی می شود.
  • پاسخگویی به سوالات ساده و دشوارتر از یک نمره برخوردار هست، پس بهتر است ابتدا با سوالات راحت تر مواجه بشوید و آن ها را حل کنید.
  • نکته مهم در آزمون این است که در آزمون فقط سواد شما مهم نیست بلکه استفاده از تکنیک های تست زنی نیز از شما سنجیده می شود. به طور مثال سرعت عمل شما در پاسخگویی و دقت عمل شما نیز مهم است.

بهترین منابع تکنیک های پاسخگویی به سوالات و تست های کنکور (انسانی، ریاضی و تجربی) را از سایت رسمی موسسه کنکور آسان است تهیه کنید.

تکنیک های برتر تست زنی برای دروس اختصاصی کنکور محتوایی و ترمیم معدل همراه با مشاوره و برنامه ریزی را از موسسه کنکور آسان است تهیه کنید.

  • اگر با سوالات سخت مواجه می شوید نگران نباشید، زیرا تعداد معدودی از دانش آموزان توانایی پاسخگویی به تمامی سوالات کنکور را دارند. در صورتی که نتوانستید پاسخ سوالی را بدهید، اعتماد به نفس خود را ازحفظ کنید و با قدرت ادامه دهید.
  • کنترل اشتباه در محاسبات عددی به تمرکز و عدم تشاب زدگی شما بستگی دارد. تعادل بین سرعت و دقت را رعایت کنید تا در تله های تستی قرار نگیرید.

برای استفاده از تکنیک های محاسبات سریع ریاضی استاد عارف ربیعیان به سایت رسمی موسسه کنکور آسان است مراجعه کنید.

  • زمانی که تمرین تست زنی می کنید سعی کنید پاسخ ها را همیشه چک کنید تا ضریب بی دقتی خود را کاهش دهید و یاد آوری روش های حل مسئله را مرور کنید.

میانگین امتیازات ۳ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *