تغییرات شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان
تغییرات شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان

تغییرات شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان

یکی از مواردی که بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان برای آگاهی از آن دنبال کسب اطلاعات می باشند تغییرات شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان است.

با توجه به این موضوع که برگزاری کنکور 1402 با تغییراتی همراه است، شرایط پذیرش فرهنگیان برای کنکور 1402 نیز تغییراتی همراه می باشد.

در ابتدا یاین مقاله به معرفی دانشگاه فرهنگیان و مراحل قبولی در دانشگاه فرهنگیان سخن می گوییم. بعد از آن به بررسی تغییرات می پردازیم.

برای کسب اطلاعات لازم در زمینه قبولی و تغییرات پذیرش دانشگاه فرهنگیان چه کار کنیم؟ پیشنهاد می کنیم داوطلبان تا انتهای این مقاله با سایت رسمی کنکور آسان است همراه باشند.

دانشگاه فرهنگیان

یکی از دانشگاه های پر طرفدار بدین جهت بین دانش آموزان است که دانشگاه تعهد کاری می دهد که دانشجویان استخدام آموزش و پرورش بشوند. دانشگاهی برای تأمین، تربیت و توانمندسازی معلمان و نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش در ایران است. این دانشگاه در سال ۱۳۹۰ با تجمیع کلیهٔ مراکز تربیت معلم سراسر ایران تأسیس شد و دارای ۹۸ واحد دانشگاهی (در قالب ۶۴ پردیس دانشگاهی و ۳۴ دانشکده) می‌باشد. همانطور که می دانید قبولی در این دانشگاه با شرایط خاص و قبولی در فرآیند مصاحبه انجام می شود. در ادامه با تغییرات شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان در کنکور 1402 بیشتر آشنا می شویم.

پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان از سه طریق امکان پذیر است:

  • دانشجوی کارشناسی پیوسته (دانشجو معلم): این افراد با مدرک تحصیلی دورهٔ متوسطه و از طریق آزمون سراسری و پس از مصاحبه و گزینش انتخاب می‌شوند.
  • دانشجوی کارشناسی ناپیوسته (معلم‌دانشجو): این افراد در واقع معلمان دارای مدرک کاردانی هستند که در دورهٔ کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل می‌دهند.
  • دانشجوی کارشناسی ارشد از میان معلمان، که در حال حاضر به شکل محدود است و در آینده تعداد بیشتری دانشجو را در رشته‌های متعدد و مورد نیاز آموزش و پرورش خواهد پذیرفت.

در مورد سوم پذیرش لازم به ذکر است که توجه به فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) از جمله راهبردهای دانشگاه است و ایجاد سامانهٔ الکترونیکی واحد و یکپارچه‌ای که تمام اطلاعات و روند کاری دانشگاه را در بر بگیرد در اولویت است.

در ادامه ی مقاله به تغییرات شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان می پردازیم، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

لازم است که دانش آموزان بدانند، بین دانشگاه فرهنگیان و دبیری شهید رجایی تفاوت هایی وجود دارد. به صورت کلی به تفاوت های دانشگاه فرهنگیان و دبیری شهید رجایی اشاره می کنیم.

تفاوت دانشگاه رجایی و فرهنگیان

در اینجا به بیان چند اختلاف بین این دو دانشگاه می پردازیم:

دانشگاه فرهنگیان بیشتر بر رشته های علوم انسانی و هنر تمرکز دارد، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی که بیشتر در شاخه های فنی مهندسی و فنی حرفه ای اقدام به جذب می کند.

وظیفه ی دانشگاه رجایی تربیت دبیر فنی و نیروی کار انسانی لازم برای آموزش و پرورش است.

دانشگاه شهید رجایی تنها دانشگاه کشور است که وظیفه تأمین نیروی فنی را برای تأمین دبیران هنرستان‌ها به عهده دارد.

دانشگاه فرهنگیان برای تربیت معلمین مورد نیاز در مقاطه تحصیلی ابتدایی و دبیرستان است.

تغییرات شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان برای کنکور 1402

این شروط با توضیح مختصر به شرح ذیل است:

شرط معدل

معدل کل برای قبولی های کنکور انسانی 15 می باشد. یعنی اگر معدل کل دیپلم زیر 15 باشد، نمی توان دانشگاه فرهنگیان قبول شد.

تراز مجاز

حداقل تراز مجاز 7000 می باشد. اگر تراز زیزر هفت هزار بیارید، کد رشته های دانشگاه فرهنگیان را نمی توان انتخاب کرد. قبلا تراز 6500 کنکور، شرط قبولی برای دانشگاه فرهنگیان بود که بایستی افزایش تراز داشته باشید. توجه داشته باشید که تفاوت رتبه و تراز را بدانید و بر اساس آن اقدام به ثبت نام کنید.

تفاوت ورودی مهر و بهمن

در سال آینده ورودی های بهمن، ابتدایی و وردی های مهر ماه، دبیری هستند. برای دانشجو های ورودی بهمن که همان ابتدایی هستند، برای جبران یک ترم عقب افتادگی، ترم تابستان نیز، انتخاب واحد در پیش دارند.

تغییرات شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان: تاثیر گزینش

تاثیر مصاحبه ی عقیدتی 70 درصد و تاثیر مصاحبه روانشناسی 30 درصد می باشد.

پاسخ به سوالات مهم

با مطالعه متن بالا شاید برخی سوالات در ذهن شما پیش بیاید که به آنها می پردازیم:

آیا دانش آموزان با معدل زیر 15، با شرکت در امتحانات ترمیم معدل می توانند مجوز شرط معدل را کسب کنند؟

– ترمیم معدل بر روی معدل کل تاثیری ندارد، اگر معدل شما زیر 15 است بایستی برای اخذ دیپلم مجدد تلاش کنید.

تاثیر تراز بالای 7000 در قبولی به چه شکل است؟

– می توان گفت تاثیر چندانی ندارد، زیرا سال های قبل هم اکثر قبولی ها تراز بالای 7000 را داشته اند.

شرط معدل برای دانش آموزان ریاضی و تجربی به چه صورت است؟

– تغییرات شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان در کسب معدل برای تجربی و ریاضی نسبت به سالیان قبل تغییری نداشته است و همان حداقل معدل کل 14 می باشد.

پذیرش در دانشگاه فرهنگیان با موسسه کنکور آسان است

داوطلبان قبولی در دانشگاه فرهنگیان می توانند با استفاده از بسته های معلم خصوصی کنکور آسان است مسیر خود را برای رسیدن به موفقیت هموار تر کنند. بسته های معلم خصوصی برای رشته های تحصیلی تجربی، ریاضی و انسانی قابل استفاده می باشد.

با تهیه این بسته ها، می توانند در طول 24 ساعت از معلم خصوصی در خانه استفاده کنند. از مزایای تهیه بسته های آموزشی کنکور آسان است قابل تهیه بودن برای تمامی دانش آموزان با هر سطح یادگیری می باشد. دانش آموزان بایستی بدانند با تهیه این بسته ها از مشاوره و برنامه ریزی شخصی سازی شده رایگان موسسه کنکور آسان است و همچنین نکات مشاوره مانند مدیریت زمان مطالعه، نکات مربوط به استرس و … نیز می توانند در طول دوران تحصیل خود استفاده کنند.

برای تهیه منابع و ارتباط با مشاورین موسسه کنکور آسان است کافیست با دفتر مرکزی موسسه تماس بگیرید:

دفتر مرکزی : 02155756500
مشاور ارشد : 09121904690

منابع آموزشی موسسه کنکور آسان است، با تدریس های مفهومی و تستی، یکی از کامل ترین مجموعه های آموزشی برای کنکور و معدل سازی است. با تهیه منابع موسسه کنکور آسان است شما می توانید از مشاوره های تحصیلی نیز استفاده کنید.

بهترین منابع آموزشی ویژه تست زنی کنکور را از سایت رسمی کنکور آسان است تهیه کنید.

میانگین امتیازات ۳ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *