تست آموزشی
تست آموزشی

تست آموزشی

از سری تست هایی که برای یادگیری و تسلط بیشتر نسبت به مطالب خوانده شده استفاده می کنیم تست های آموزشی نام دارند.

در این مقاله سعی بر آشنایی کامل با تست های آموزشی داریم.

سوال: میشه تست نزنیم و فقط بخونیم؟

جواب: تست آموزشی یکی از مراحل تکمیل یادگیری است! بنابراین یادگیری مبحثی بدون حل تمرین ممکن نیست.

در هنگام زدن تست های آموزشی زمان را درنظر بگیرید، ابتدا شما باید سعی کنید سوال را تا جایی که بلد هستید حل کنید. اگر نتوانستید به جواب نهایی برسید یا هنگام حل سوال به مشکل خوردید ابتدا با استفاده از جزوه و کتاب جواب سوال را بدهید. بعد از اتمام پاسخ، به پاسخنامه مراجعه کنید و حتما اگر نکته تستی جدید داشت آن را به جزوه خلاصه نویسی خود اضافه کنید.

از تست زدن نترسید، تست زدن بعد از مطالعه همانگونه که از اسمش پیداست تکمیل کننده ی یادگیری هست.

بهترین موقع استفاده از تست آموزشی چه زمانی است؟

  • در هنگام یادگیری، همزمان با خواندن هر درسنامه یا کتاب نیاز به تمرین و حل کردن سوال است.
  • بعد از تدریس معلم و استاد (کلاس درس  یا آموزش همراه با دی وی دی) مطلب را مرور می کنیم و برای جا افتادن مبحث درسی در ذهنمان تست آموزشی نیز میزنیم.
  • زمانی که حس کردید دچار وسواس مطالعاتی ایده آل گرایی شده اید، باید بعد از اینکه هر مبحثی را مطالعه کردید چندتا تست حل کنید تا سطح یادگیری خودتون را بسنجید و گیر های موجود در یادگیری را با حل تست های آموزشی از بین ببرید.

ترتیب تست زنی

  • در تست زنی آموزشی بهتر است از تست های آسان تر شروع کنیم و به تدریج به سوالات سخت تر برسیم. تست ها نکته دار و دام دار را مشخص کنیم و با یادداشت نکات جدید سراغ تست های بعدی برویم.

با دی وی دی های موسسه کنکور آسان است ویژه تست زنی کنکور (رشته های ریاضی، انسانی و تجربی) می توانید با استفاده از تست های آموزشی طبقه بندی شده مطالب را به خوبی یاد بگیرید و به حافظه ی بلند مدت خود بسپارید و نگرانی یادگیری خودتان  را تا حد قابل توجه ای کاهش دهید.

جهت اطلاع و تهیه منابع موسسه کنکور آسان است و همچنین استفاده از مشاوره های تحصیلی به سایت رسمی موسسه کنکور آسان است مراجعه کنید.

برای ارتباط با کنکور آسان است و دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید:

دفتر مرکزی : 02155756500
مشاور ارشد : 09121904690

نکات مهم برای تست های آموزشی

برای حل این تست ها زمان از اهمیت پایینی برخوردار هست و در نظر گرفته نمی شود، پس عجله ی بی جا نکنید.

اگر تستی رو بلد نبودید از قلم نیندازید. این عادت اشتباه که تستی رو بلد نبودید ازش رد بشوید بلافاصله سراغ تست بعدی برید را کناربگذارید. از این به بعد برای خل این تست ها به جزوه و کتاب مراجعه کنید و با یادگیری نکات موجود در تست آنرا حل کنید.

حتما نکاتی را که در زمان تکمیل فرآیند یادگیری با زدن تست های آموزشی متوجه می شوید در جزوه خلاصه نویسی خود یادداشت کنید. چرا که مرور و یاد آوری این مطالب به شما کمک زیادی خواهد کرد.

سعی کنید به ساعت و تعداد تست هایی که حل می کنید هر دفعه اضافه کنید تا به تسلط و سرعت کافی در حل تست ها برسید.

نکته پایانی

وقتی به طور کامل مبحثی رو یاد گرفتید به تست آموزشی اکتفا نکنید! سراغ تست های زماندار و شبیه آزمون بروید تا سرعت حل تست خودتون را بالا ببرید. آمادگی خودتان را برای سریع تر رسیدن به پاسخ صحیح بالا ببرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *