تحلیل فیزیک کنکور 1400
تحلیل فیزیک کنکور 1400

تحلیل فیزیک کنکور 1400

تحلیل سوالات فیزیک کنکور 1400 رشته ریاضی و تجربی در این نوشته قرار خواهند گرفت.

فیزیک کنکور

درس فیزیک از جمله دروس اختصاصی مفهومی- محاسباتی رشته تجربی و ریاضی است.

سوالات فیزیک در کنکور سراسری شامل ۳۰ سوال می باشند و زمان پاسخگویی به سوالات ۳۷ دقیقه بوده و داوطلب برای هر سوال به طور میانگین ۷۲ ثانیه زمان برای تست زنی دارد.

ضریب درس فیزیک در هر زیرگروه متفاوت بوده و بر اساس زیر گروه ها تغییر می کند.

ضریب فیزیک کنکور تجربی

ضریب فیزیک در زیر گروه یک تجربی : ۶

ضریب فیزیک در زیر گروه دو تجربی : ۹

ضریب فیزیک در زیر گروه سه تجربی : ۶

ضریب فیزیک در زیر گروه چهارم تجربی : ۹

ضریب فیزیک در زیر گروه پنج تجربی : ۶

ضریب فیزیک کنکور ریاضی

کنکور ریاضی دارای سه زیر گروه می باشد:

ضریب فیزیک در زیر گروه یک ریاضی :۳

ضریب فیزیک در زیر گروه دو ریاضی: ۳

ضریب فیزیک در زیر گروه سه ریاضی: ۲

در چند سال اخیر سبک سوالات درس فیزیک به صورت کاملا مفهومی-محاسباتی تغییر یافته و داوطلبان هر دو گروه آزمایشی تجربی و ریاضی، برای رسیدن به درصد قابل توجهی در درس فیزیک، نیاز به یادگیری مفهومی و روش تست زنی دارند.

تحلیل فیزیک کنکور تجربی 1400

تحلیل فیزیک کنکور 1400
تحلیل فیزیک کنکور 1400

تحلیل فیزیک کنکور ریاضی 1400

تحلیل فیزیک کنکور ریاضی 1400 به طور دقیق در این نوشته قرار خواهند گرفت.

تحلیل فیزیک کنکور 1400 برای دانش آموزان پایه دوازدهم و فارغ التحصیلانی که قصدا شرکت در کنکور 1401 را دارند بسیار کاربردی است.

چرا که بر اساس تحلیل ها می توانند از اهمیت هر مبحث و تعداد تستی که از آن مبحث در کنکور ارائه می شود آگاه شده و بر اساس آن برنامه ریزی اصولی و منظمی داشته باشند.

همه چی در مورد کنکور 1401

برنامه ریزی اصولی

۱- برنامه ریزی تحصیلی باید انعطاف پذیری داشته باشد . یعنی در آن بتوان پیشامدها و اتفاق های ناگهانی که مانع درس خواندن می شوند را جبران کرد. و ساعات از دست رفته را با مطالعه در ساعات دیگر جبران کرد.

۲- برنامه ریزی باید فردی و براساس خصوصیات اخلاقی و تحصیلی هر فرد باشد هیچگاه یک برنامه درسی نمی تواند نیاز های چند دانش آموز و داوطلب کنکور را برطرف کند . همه دانش آموزان در یک درس خاص مشکل ندارند و ساعت مطالعه روزانه همه داوطلبین کنکور یکی نمی باشد .

۳- در مطالعه باید دروسی که پشت سرهم قرار میگیرند از لحاظ محتوایی متفاوت باشند . هیچگاه دو درس حفظی را نباید باهم قرار دارد، یا حتما دروس عمومی در کنار دروس اختصاصی در برنامه وجود داشته باشند.

۴- در یک برنامه ریزی تحصیلی منظم دانش آموز باید پیشرفت در رتبه و تراز را مشاهده کند . و هرماه نمودار پیشرفت در حال افزایش باشد .

۵- برنامه ریزی باید دارای تنوع باشد و دانش آموز در حال اجرای برنامه تنوع درسی را احساس کند و باعث خستگی روحی دانش آموز نشود .

۶- اهداف کوتاه مدت و بلند مدت باید در برنامه ریزی مشخص شوند و دانش آموز بداند هر درس را به چه منظور و برای چه درصدی در برنامه ریزی می خواند .

برنامه ریزی کنکور آسان است

گروه مشاوره کنکور آسان است با داشتن مشاورین با تجربه و متخصص، همواره توانسته است برنامه ریزی منحصر به فرد و اختصاصی و بر اساس بودجه بندی کنکور سراسری به دانش آموزان ارائه دهد.

برای دریافت مشاوره اختصاصی و اصولی کنکور آسان است با شماره 02155756500 تماس گرفته و یا کلمه مشاوره را به شماره 09121904690 پیامک کنید.

مطالب مرتبط
بودجه بندی کنکور 1401
برنامه ریزی تابستان کنکور 1401
مشاوران کنکور آسان است

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *