تاثیر نمره منفی در کنکور 1403
تاثیر نمره منفی در کنکور 1403

تاثیر نمره منفی در کنکور 1403

تاثیر نمره منفی در کنکور 1403 چگونه اعمال می شود؟

آیا تاثیر نمره منفی در کنکور 1403 می تواند بر رتبه و تراز داوطلب تاثیر گذار باشد؟

در کنکور سراسری، در صورتی که داوطلب پاسخ صحیح تست را انتخاب نکند و تستی را غلط بزند، نمره منفی دارد. بسیاری از داوطلبان از نحوه محاسبه نمره منفی در کنکور اطلاعات چندانی ندارند، در این نوشته به توضیح صفر تا صد تاثیر نمره منفی در کنکور 1403 می پردازیم، با ما همراه باشید.

کنکور 1403

بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال ۱۴۰۲ برای دروس اختصاصی دو بار در سال برگزار خواهند شد و نتایج امتحانی از لحاظ سوابق تحصیلی و دروس اختصاصی کنکور 1403 به مدت دو سال اعتبار خواهد داشت.

در کنکور 1402 دروس تخصصی گروه های آزمایشی مورد بررسی قرار خواهند گرفت و در سوابق تحصیلی دروس عمومی مورد ارزیابی قرار می گیرند و دروس عمومی از کنکور حذف شد.

تاثیر نمره منفی در کنکور 1402

نمره منفی در کنکور یعنی تاثیر پاسخ های نادرست روی تراز داوطلب که نمره منفی یکی از مهم ترین عوامل افت تراز در داوطلبان کنکوری است.

تاثیر نمره منفی در کنکور شامل یک قاعده کلی می شود :
هر پاسخ صحیح یک نمره و به هر پاسخ غلط یک سوم نمره منفی تعلق می گیرد و اگر سوالی بدون پاسخ باشد نمره مثبت یا منفی ندارد.
به بیان ساده تر هر ۳ پاسخ غلط ۱ پاسخ صحیح را از بین می برد.

راهکار هایی برای کاهش نمره منفی در کنکور

داشتن برنامه ریزی دقیق و اصولی

یکی از مهم ترین ارکان افزایش تراز و موفقیت در آزمون های آزمایشی داشتن برنامه ریزی دقیق و اصولی است. برنامه ریزی اصولی و منظم این امکان را به شما می دهد که بدانید هر روز چه دروس و مباحثی را مطالعه کنید، چه تعداد تست بزنید و چه زمانی را به استراحت اختصاص دهید.

زدن تست های زماندار و آزمایشی

با زدن تست های زماندار و تست های آزمون های آزمایشی و کنکور سال های اخیر علاوه بر آشنایی با سبک های مختلف سوالات، تسلط بر تست زنی خود را افزایش می دهید. با افزایش تسلط بر تست زنی و شناخت انواع تست ها، می توانید درصد خطا در تست زنی را کاهش داده و از نمره منفی در کنکور جلوگیری کنید.

یادگیری تکنیک های تست زنی مختلف

برای کاهش خطا در تست زنی می توانید تکنیک های تست زنی مختلف را یاد گرفته تا بتوانید انواع تست های کنکور را با تسلط کامل پاسخ دهند.

پکیج تست زنی کنکور

اوج یادگیری (کنکور آسان است) با در نظر داشتن اهمیت یادگیری تکنیک های تست زنی تاثیر مستقیم آن بر نتیجه کنکور داوطلب و آینده تحصیلی دانش آموزان کشور، پکیج های آموزش تکنیک های تست زنی برای دروس اختصاصی گروه های آزمایشی تجربی، ریاضی و انسانی با تدریس بهترین اساتید کنکور آسان است از جمله استاد عارف ربیعیان، امیر مسعودی، سامان مطلبی و … ارائه کرده است.

خرید پکیج تست زنی کنکور آسان است

برای خرید پکیج تست زنی کنکور آسان است از یکی از سه روش زیر می توانید اقدام نمائید:

۱_ خرید از سایت فروشگاه اینترنتی کنکور آسان است

۲_ خرید از اپلیکیشن کنکور آسان است

دانلود اپلیکیشن کنکور آسان است

۳_ تماس با شماره 09121904690 و دریافت مشاوره و راهنمایی برای خرید پکیج تست زنی کنکور آسان است

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *