بهترین روش مطالعه ریاضی و فیزیک
بهترین روش مطالعه ریاضی و فیزیک

بهترین روش مطالعه ریاضی و فیزیک

برای کسب نمرات و درصدهای درخشان بایستی دروس را به خوبی مطالعه کنیم، در اینجا بهترین روش مطالعه ریاضی و فیزیک را بررسی می کنیم.

اهمیت درس ریاضی و فیزیک برای دانش آموزان بسیار زیاد است. اگر چه بیشتر دانش آموزان از محاسبات و مطالعه این دو درس سخت فرار می کنند.

از همین جهت که بیشتر دانش آموزان در این درس ضعیف هستند می توان از درس سرنوشت ساز یاد کرد. اگر بتوانیم با تمرکز هنگام مطالعه مناسب به مطالعه این دو درس بپردازیم، قطعا می توانیم جزو رتبه های برتر باشیم.

پیشنهاد می کنیم دانش آموزان برای کسب مهارت بهترین روش مطالعه ریاضی و فیزیک، دو درس رتبه ساز تا انتهای این مقاله از سایت کنکور آسان است همراه باشید.

آشنایی با چینش سوالات ریاضی و فیزیک در کنکور

با توجه به جزئیات دفترچه کنکور و تغییراتی که در آن اعمال شده است می توان به نحوه ی چینش سوالات ریاضی در کنکور های مختلف اشاره کرد.

  • باتوجه به کنکور ریاضی 1402 چینش سوالات ریاضی کنکور گروه آموزشی ریاضی و فنی به شرح زیر است:

زیر گروه ریاضی دارای دو دفترچه می باشد، که با نگاه به سوالات کنکور ریاضی 1402 در میابیم که درس ریاضی در دفترچه شماره یک و از سوال 1 تا سوال 40 می باشد. تعداد سوالات ریاضی در کنکور گروه آموزشی ریاضی و فنی 40 سوال و مدت زمان پاسخگویی به آن 70 دقیقه است.

درس فیزیک در دفترچه شماره دو قرار دارد. محدوده سوالات فیزیک در کنکور گروه آموزشی ریاضی و فنی از سوال 41 الی سوال 75 می باشد. تعداد سوالات فیزیک 35 تست است که زمان پیشنهادی حل آن، 45 دقیقه می باشد.

  • باتوجه به کنکور تجربی 1402 چینش سوالات ریاضی کنکور گروه آموزشی تجربی به شرح زیر است:

با توجه به سوالات کنکور تجربی 1402 در زیر گروه علوم تجربی دارای سه دفترچه می باشد که در دفترچه شماره دو دفترچه فیزیک قرار دارد. تعداد سوالات درس فیزیک در کنکور تجربی 30 تست می باشد که برای حل آنها 40 دقیقه می باشد. از سوال 46 تا 75 را شامل می شود.

در دفترچه سوم گروه آموزشی تجربی، سوالات ریاضی قرار دارد. از سوال 111 تا 140 یعنی تعداد 30 تست در زمان پیشنهادی 60 دقیقه را شامل می شود.

  • باتوجه به کنکور 1402 انسانی چینش سوالات ریاضی کنکور گروه آموزشی انسانی به شرح زیر است:

سوالات کنکور انسانی 1402 در دو دفترچه می باشد. درس ریاضی در دفترچه شماره یک، سوالات 1 تا 20 با مدت زمان پیشنهادی پاسخگویی 30 دقیقه ای می باشد.

بعد از اینکه بررسی کردیم سوالات در کنکور چینش این دو درس به چه صورت است؛ در ادامه به بررسی روش مطالعه آنها می رسیم.

بهترین روش مطالعه ریاضی و فیزیک

در وهله اول بایستی متذکر شویم کتاب فراموش نشود. دانش آموزان کتاب ریاضی و فیزیک را کنار می گذارند و مطالعه نمی کنند حتی بخش های حفظی کتاب فیزیک سال دهم مثل ویژگی های مواد!

اما در درس ریاضی به این دلیل که کلیه دروس محاسباتی هستند، پس نگرانی از بابت کتاب نداریم اما برای درک بهتر مفاهیم دانش آموزان تمرینات داخل کتاب را حل کنند.

با گذشت زمان حجم فرمول ها نیز افزایش می ابد. برای جلوگیری از فراموشی، از همان ابتدا دانش آموزان در دفترچه خلاصه نویسی و یادداشت های خود تمامی فرمول ها را یادداشت کنند.

برای یادگیری هر چه بهتر دروس محاسباتی، بخش اعظم یادگیری مربوط به حل تمرین می باشد. از هر قسمتی که مطالعه شد حل تست آموزشی به شدت توصیه می شود.

بعد از حل تست آموزشی و یادگیری ابتدایی، برای افزایش سرعت تست زنی و همچنین این مسئله که بتوانید به تعداد تست محاسباتی بیشتری پاسخ بدهید، بایستی سراغ تست های زمان دار بروید. در زمانی مشخص، تعداد تستی مشخص حل کنید تا سرعت حل تست خود را نیز افزایش دهید.

به طور کلی می توان به این موضوع اشاره کرد که در موضوع بهترین روش مطالعه ریاضی و فیزیک، به حل مسئله باید دانش اموزان توجه بیشتری کنند، ریاضی و فیزیک یعنی حل مساله و تست!

اگر مسئله و یا سوالی را بلد نبودید، بایستی پس از یافتن پاسخ، با تعداد دفعات بال آن سوال را بررسی کنید. اینگونه نکات موجود در آن سوال در ذهن شما ثبت می شود.

ریاضی و فیزیک کنکور آسان است

ریاضی و فیزیک کنکور آسان است برای دو گروه آزمایش تجربی و ریاضی، توسط مدرس با تجربه و توانمند ریاضی کنکور، امیر مسعودی و سامان مطلبی تدریس شده است. تدریس های اساتید موسسه کنکور آسان است به صورت دی وی دی همراه با جزوه، به منظور امکان دسترسی کلیه دانش آموزان در نقاط مختلف کشور ارائه شده است.

کنکور آسان است با در نظر داشتن اهمیت یادگیری مفهومی و روش تست زنی دروس اختصاصی کنکور ریاضی و فیزیک، همچنین بهره مندی کلیه دانش آموزان کشور به تدریس اساتید برتر، آموزش مفهومی و تکنیک های تست زنی مباحث را به صورت لوح های فشرده (دی وی دی) با تدریس بهترین اساتید کشور با عنوان پکیج کنکوری ریاضی و پکیج کنکوری فیزیک کنکور آسان است ارائه کرده است.

با تهیه منابع دانش آموزان به برنامه ریزی نیز نیاز دارند تا بدانند چه دروسی را در روز مطالعه کنند، هر درس را با چه روشی مطالعه کنند.

دانش آموزان با تهیه منابع از موسسه کنکور آسان است از مزایای ویژه، مانند برنامه ریزی تحصیلی رایگان نیز بهره مند می شوند.

دانش آموزان برای ارتباط با کنکور آسان است و دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید:

دفتر مرکزی : 02155756500
مشاور ارشد : 09121904690

منابع آموزشی موسسه کنکور آسان است، با تدریس های مفهومی و تستی، یکی از کامل ترین مجموعه های آموزشی برای کنکور و معدل سازی است. با تهیه منابع موسسه کنکور آسان است شما می توانید از مشاوره های تحصیلی نیز استفاده کنید.

بهترین منابع آموزشی ویژه تست زنی کنکور (رشته تجربی، ریاضی و انسانی) را از سایت رسمی کنکور آسان است تهیه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *