برنامه ریزی کنکور تجربی
برنامه ریزی کنکور تجربی

برنامه ریزی کنکور تجربی

بهترین برنامه ریزی کنکور تجربی دارای چه ویژگی هایی است؟

هر سال کنکور تجربی بیشترین تعداد متقاضیان را به خود اختصاص می دهد و داوطلبان این گروه آزمایشی برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود، باید موارد مهم و تاثیر گذار در این مسیر را در نظر داشته باشند، یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار بر موفقیت داوطلبان، داشتن برنامه ریزی درسی اصولی است.

برنامه ریزی اصولی چیست؟

برنامه ریزی اصولی، برنامه ای است که یکسری نکات ساده اما کلیدی در آن رعایت شود.

این نکات شامل:

  1. توجه به بودجه بندی کنکور سراسری
  2. زمان بندی منظم
  3. توجه به سطح دشواری دروس
  4. توجه به مرور و اهمیت آن
  5. انعطاف پذیر بودن

بودجه بندی کنکور

بودجه بندی کنکور سراسری، تعداد تست هایی که از مباحث و فصل های دروس ارائه می شود را مشخص می کند.

در واقع بودجه بندی کنکور، اهمیت هر مبحث را تعیین کرده و دانش آموزان و داوطلبان کنکور تجربی، می توانند بر اساس آن زمان بندی کرده و بر اساس اهمیت هر مبحث زمان مناسبی را اختصاص دهند.

زمان بندی منظم

منظور از زمان بندی منظم، مطالعه بر اساس اهمیت هر درس و زدن تست های آن مبحث (تعداد تست، نوع تست و … تعیین می شود) بر اساس سطح علمی دانش آموز می باشد.

تعیین کردن ساعت مطالعه برای دانش آموز گاهی منجر به ایجاد استرس برای دانش آموز می شود، چرا که ممکن است دانش آموز برای درسی که زمان معینی تعیین شده، نیاز به زمان بیشتر برای مطالعه داشته باشد و مجبور به مطالعه سرسری شود و یا برعکس.

توجه به سطح دشواری دروس

زمانی یک برنامه ریزی اصولی است که سطح دشواری هر درس با توجه به ضرایب دروس کنکور تجربی و هدف دانش آموز در نظر گرفته شود و بر اساس سطح علمی دانش آموز و میزان دشواری مبحث، برنامه ریزی درسی تنظیم شود.

بسیاری از دانش آموزان این بخش از برنامه ریزی را نمی توانند رعایت کنند، چراکه در بسیاری از موراد دانش آموز بر نقاط ضعف و قوت خود شناخت چندانی نداشته و یا بر سطح دشواری دروس تسلط کافی را ندارند.

مرور منظم

هنگامی که دانش آموزان بار اول مبحثی را مطالعه می کنند در واقع پنجاه درصد احتمال ماندگاری مطالب مطالعه شده در حافظه بلند مدت امکان پذیر است و برای رسیدن به صد در صد ماندگاری مطالب خوانده شده نیاز به تکرار و مطالعه مجدد در بازه های زمانی معین می باشد و رسیدن به صد در صد یادگیری و ثبات مطالب در حافظه، به مرور اتفاق می افتد.

دروس اختصاصی کنکور تجربی و دروس عمومی هر کدام بازه های مرور متفاوتی دارند که دانش آموزان باید آن ها را در نظر داشته باشند.

انعطاف پذیر بودن

بسیاری از دانش آموزان در طول سال تحصیلی از نرسیدن به انجام برنامه و یا سخت بودن عمل کردن طبق برنامه ابراز نارضایتی می کنند، علت این اتفاق و نارضایتی عدم انعطاف برنامه ریزی است.

زمانی که برنامه ریزی انعطاف داشته باشد، دانش آموز در هر شرایط و زمانی می تواند مطالعه مفید خود را داشته باشد و محدود به زمان و مکان نباشد.

برنامه هفتگی کنکور تجربی

بهترین برنامه برای داوطلبان کنکور تجربی، برنامه هفتگی است. چرا که دانش آموز می تواند در پایان هر هفته مطالب مطالعه شده را مرور و جمع بندی کرده و در صورت نیاز، مباحثی را که می داند نیاز به زمان بیشتر برای مطالعه دارد را مجدد مطالعه نماید.

دانلود برنامه ریزی کنکور تجربی

کنکور آسان است، با در نظر داشتن اهمیت مطالعه با برنامه ریزی درسی، به ارائه برنامه ریزی اصولی و زمان بندی شده به صورت رایگان اقدام کرده است.

برنامه ریزی های رایگان کنکور آسان است، بر اساس کتاب های درسی نوشته شده است.

برای دانلود برنامه ریزی درسی برای کنکور تجربی از طریق لینک زیر می توانید اقدام نمائید.

دانلود برنامه ریزی درسی رایگان کنکور تجربی

برنامه ریزی کنکور تجربی

مشاوران کنکور آسان است با در نظر داشتن نکات گفته شده و بر اساس منابعی که دانش آموز دارد، برنامه ریزی هفتگی دانش آموزان را تنظیم می کنند.

همچنین برای بررسی سطح مطالعه دانش آموزان از آن ها می خواهند در آزمون رایگان کنکور آسان است شرکت کرده و به تحلیل سوالات جهت یادگیری بیشتر اقدام نمایند.

برای دریافت برنامه ریزی اخصاصی مشاوران کنکور آسان است با شماره 09121904690 تماس بگیرید.

مطالب مرتبط
بودجه بندی کنکور
نمایندگی کنکور آسان است
برنامه ریزی تابستان کنکور 1401

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *