برنامه-ریزی تابستان یازدهم به دوازدهم تجربی
برنامه-ریزی تابستان یازدهم به دوازدهم تجربی

برنامه ریزی تابستان یازدهم به دوازدهم تجربی

آنچه که تفاوت میان رتبه های برتر با سایرین را رقم می زد نحوه برنامه ریزی و مطالعه آن هاست.
اگر می خواهید یکی از رتبه های برتر کنکور سال های آینده باشید و اگر دانش آموز یازدهم به دوازدهم رشته تجربی هستید این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

برنامه ریزی برای هر داوطلب کنکوری همانند چراغ راه است که ادامه مسیر را به شما نشان می دهد تا با آگاهی کامل مسیر موفقیت را طی کنید.
حضور یک مشاور در این مسیر نیز شانس موفقیت شما را دوچندان می کند زیرا مشاور تحصیلی انگیزشی شما بارها این مسیر را همراه با سایر داوطلبان و رتبه های برتر طی کرده است و می تواند تجربیات گرانبهایی را در اختیار شما قرار دهد.

پایه یازدهم یکی از حساس ترین مقاطع تحصیلی برای داوطلبان کنکوری است.
تابستان این سال یکی از مهم ترین و طلایی ترین زمان های مطالعه است.
دقت داشته باشید این فرصت آخرین و مهم ترین فرصتی است که برای جمع بندی دروس پایه دارید و پس از ان باید به مطالعه دروس پایه دوازدهم که تقریبا 40 درصد سوالات کنکور را پوشش می دهند بپردازید.
پس همه تلاش خود را بکار بگیرید تا از این فرصت طلایی برای مطالعه 60 درصد از مطالب کنکور سراسری استفداه کنید تا یک گام بلند و موثر از سایر داوطلبان کنکوری پیش بیفتید.

برنامه ریزی تابستان یازدهم به دوازدهم تجربی

رشته تجربی یکی از سخت ترین و در عین حال پر متقاضی ترین رشته های دوره متوسطه دوم است.
همه شما داوطلبان کنکور تجربی با آگاهی از این موضوع قدم در این مسیر گذاشتید تا هدف خود را دنبال کنید پس باید اراده و پشتکار خود را بکار گیرید تا بهترین عملکرد و پس از ان بهترین نتیجه را در کنکور سراسری کسب کنید.

اگر رویای پزشک شدن در سر دارید بهتر است جایگاه ویژه برای کیفیت مطالعه در تابستان سال دوازدهم خود اختصاص دهید.

برنامه ریزی شما داوطلبان کنکوری در تابستان سال دوازدهم باید دارای دو هدف باشد :

 • مطالعه کامل مفهومی و تست زنی از مفاهیم پایه های دهم و یازدهم
 • پیش مطالعه دروس اختصاصی پایه دوازدهم در روزهای پایانی تابستان سال دوازدهم

داوطلبان نیز در نجوه و چگونگی برنامه ریزی دو دسته هستند :

دسته اول دانش آموزانی هستند که پایه آموزشی قوی دارند و صرفا نیاز به مطالعه مجدد نکات کنکوری و مرور با استفاده از کلید واژه های هر مبحث دارند و پس از طی این فرآیند باید به سراغ تست زنی بروند.
بهتر است برای تست زنی از تست های سطح بندی شده (آسان – متوسط – سخت) استفاده کنید تا به تدریج با نقاط ضعف و قوت خود آشنا شوید و به سرعت آن هارا رفع کنید.
مرحله بعدی برای این دسته از دانش آموزان پرداختن به تست های ترکیبی هر دو پایه دهم و یازدهم در مباحث مشترک دروس زیست شناسی – ریاضی و شیمی است.
توجه داشته باشید در سال های اخیر و به علت مفهومی تر شدن سوالات کنکور سراسری پرداختن به تست های ترکیبی کنکوری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

این دسته از داوطلبان می توانند در فاصله تقریبا 10 تا 15 روز به شروع سال تحصیلی دوازدهم به مطالعه و پیش خوانی دروس اختصاصی پایه دوازدهم بپردازند.

دسته دوم دانش آموزانی هستند که پایه آموزشی ضعیفی دارند و بنا به هر دلیلی درک جامع و کاملی از مفاهیم پایه های دهم و یازدهم ندارند.
این دسته از دانش آموزان باید ابتدا به یادگیری دقیق و عمیق مفاهیم پایه های دهم و یازدهم به خصوص مفاهیم پیش نیاز بپردازند تا در گام های بعدی یادگیری آن ها بدون مانع و به راحتی اتفاق بیفتد.
این دسته از داوطلبان بهتر است ابتدا تست های هر پایه به را به تفکیک بزنند و پس از یادگیری دقیق و آشنایی به تست های تفکیک شده به تست های ترکیبی پایه های دهم و یازدهم بپردازند.


توجه داشته باشید که این دسته از دانش آموزان نیز بهتر است از تست های سطح بندی شده (آسان – متوسط – سخت) شروع کنند.

برای پیش خوانی دروس اختصاصی پایه دوازدهم دانش آموزان این دسته نباید عجله داشته باشند و بهتر است زمانی به سراغ پیش خوانی دروس اختصاصی پایه دوزادهم بروند که از یادگیری عمیق و دقیق مفاهیم پایه اطمیناان داشته باشند و هم چنین در حل تست های تفکیک شده و ترکیبی نیز مشکلی نداشته باشند زیرا هر گونه مشکل و عدم یادگیری دقیق و عمیق مانع از یادگیری مباحث پایه دوازدهم می شود.

نکته مهمی که داوطلبان رشته تجربی باید به آن توجه دشاته باشند اهمیت دروس زیست شناسی و شیمی در برنامه ریزی آن هاست.
این دو درس به سبب ضریب بسیار بالایی که برای قبولی در دروس زیر گروه یک دارند باید ساعت مطالعه بسیار بالا و با کیفیتی را به آن ها اختصاص دهید تا مطالب و مفاهیم ان به طور دقیق و عمیق در حافظه بلند مدت شما تثبیت شوند.

البته که نباید از اهمیت دروس رتبه ساز ریاضی و فیزیک غافل شوید زیرا بر اساس آمار کنکور های سال های اخیر داوطلبان کنکور تجربی عملکرد مناسبی در این دروس ندارند و عملکرد خوب شما در این دروس سبب می شود تا فاصله بسیار زیادی با رقبای خود ایجاد کنید.

نکته بسایر مهم دیگر در شروع برنامه ریز یادگیری روش مطالعه متناسب با هر درس است که اکثر اوقات دانش آموزان از آن غافل می شوند.

برای مطالعه روش مطالعه صحیح ریاضی کنکور روی لینک زیر کلیک کنید :

روش مطالعه ریاضی کنور

ویژگی های برنامه ریزی تابستان یازدهم به دوازدهم تجربی

 • برنامه ریزی باید مکتوب باشد
 • منحصر به فرد باشد
 • تنوع و تناسب درسی
 • توجه به بودجه بندی
 • توجه به پیش نیازها
 • انعطاف پذیر باشد
 • توجه به تست زنی
 • آزمون
 • هدف گذاری کنید

منابع کنکور آسان است برای کنکور تجربی

منابع کنکور آسان است برای کنکور تجربی به شرح زیر است :

عنوان بستهقیمت با تخفیف
بسته معلم خصوصی دهم تجربی3/125/000
بسته معلم خصوصی یازدهم تجربی3/550/000
بسته معلم خصوصی دوازدهم تجربی3/880/000
بسته معلم خصوصی کنکور تجربی8/010/000

ارتباط با مشاورین کنکور آسان است

برای ارتباط با مشاورین کنکور آسان است و دریافت مشاوره و برنامه ریزی دقیق و کاربردی با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید :

دفتر مرکزی : 02155756500
مشاور ارشد : 09121904690

میانگین امتیازات ۴ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *