کنکور 1402
کنکور 1402

باید ها و نباید های کنکور ۱۴۰۲

در تاریخ دوم تیر ماه ۱۴۰۰ سیاست هایی مربوط به کنکور ۱۴۰۲ توسط شورای انقلاب اسلامی مصوب شد. این سیاست ها دارای یکسری باید ها و نباید هایی می باشد که در این نوشته به طور کامل در مورد آن ها و مزایا و معایب پنج سیاست مصوب توضیح می دهیم.

برگزاری کنکور ۱۴۰۲ به چه صورت خواهند بود؟

بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال ۱۴۰۲ برای دروس اختصاصی دو بار در سال برگزار خواهند شد.

نحوه تاثیر سوابق تحصیلی ۶۰ درصدی کنکور ۱۴۰۲ ؟

تاثیر ۶۰ درصدی معدل کتبی نهایی در کنکور ۱۴۰۲ تنها به دروس عمومی اختصاص می یابد.

کنکور ۱۴۰۱ در دو مرحله برگزار می شود؟

خیر کنکور ۱۴۰۱ مانند کنکور سال های قبل یکبار در سال و در تیر ماه برگزار خواهد شد.

بهترین برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۲ چیست؟

بهترین برنامه ریزی برای کنکور ۱۴۰۲ برنامه ای است که کسب نمره بالا در دروس عمومی و یادگیری مفهومی و تست زنی دروس اختصاصی هدف قرار گیرد.

مصوبه اول کنکور ۱۴۰۲

مصوبه اول کنکور ۱۴۰۲ مبنی بر آن است که در آزمون سراسری سهم آموزش و پرورش به لحاظ سابقه تحصیلی ۶۰ درصد و سهم کنکور سراسری ۴۰ درصد خواهد بود.

اعمال تاثیر ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی، مستلزم رعایت دو نکته مهم و اساسی می باشد :

۱_ تقلبی در سوالات مطلقا صورت نگیرد.

۲_ سطح سوالات بالا باشد.

تنها در صورتی که نکات گفته شده رعایت شوند، می توان گفت چنین قانونی کاربردی است اما اگر یکی از دو مورد گفته شده رعایت نشود، همه دانش آموزان به نمرات بالا دست می یابند و در نهایت رقابت باز هم به ۴۰ درصد تاثیر کنکور سراسری اختصاص می یابد.

مصوبه دوم کنکور ۱۴۰۲

مصوبه دوم کنکور ۱۴۰۲ آن است که کنکور سراسری مختص دروس تخصصی باشد و دروس عمومی به بخش سوابق تحصیلی منتقل می‌شود و سوابق تحصیلی مبنای ارزیابی نهایی خواهد بود.

چنین لایحه ای سال ۱۳۸۴ توسط شورای انقلاب اسلامی تصویب شد اما به دلیل بازخورد های منفی و مخالفت های شدید، این مصوبه لغو شد.

طی تحقیقات بدست آمده، بیش از صد هزار نفر از دانش آموزانی که در امتحانات نهایی شرکت نموده اند نمره ۱۹ به بالا را کسب کرده اند.

در صورتی که این سیاست مصوب اعمال شود، بیش از ۷۰ درصد دانش آموزان عملا موقعیت موفقیت در کنکور را از دست می دهند.

مصوبه سوم کنکور ۱۴۰۲

مصوبه سوم این بود که آزمون سنجش (کنکور) دو بار در سال برگزار شود که فشار و اضطراب از روی دانش آموزان ما برداشته شود و دانش آموزان وقتی در این آزمون شرکت می‌کنند نگران نباشند که تا سال دیگر فرصت دیگری نخواهند داشت.

بهترین مزایای این مصوبه، جلوگیری از استرس های پیش از کنکور و آشنایی دانش آموزان با سبک سوالات و نقاط ضعف و قوت خود آشنا می شوند و برای رفع آن ها اقدام می کنند.

مصوبه چهارم کنکور ۱۴۰۲

مصوبه چهارم این است که نتایج آزمونی که دانش آموزان در آن شرکت می‌کنند تا دو سال اعتبار خواهد داشت و دانش آموزان می‌توانند از نتایج آن تا دو سال استفاده کنند.

مصوبه پنجم کنکور ۱۴۰۲

مصوبه پنجم درباره پذیرش بود که دانشگاه‌های کشور می توانند یک حد نصاب برای معدل بگذارند و بر اساس آن مشخص کنند که تا چه معدلی را پذیرش می‌کنند و اگر معدل داوطلب از میزان مشخص پایین‌تر باشد این اختیار به دانشگاه ها داده می‌شود که داوطلب را پذیرش نکنند.

در چنین شرایطی، احتمال تقلب در دانشگاه ها و تبعیض های پذیرش دانش آموز بالا می رود.

کلیه مصوبه های گفته شده، تبصره ها و تغییراتی خواهد داشت که به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، بررسی سایر بخش‌های سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی در جلسه بعد ادامه خواهد یافت.

برگزاری کنکور در دو نوبت برای کنکور ۱۴۰۱ هم اعمال می شود؟

بر اساس گفته سخنگوی شورای انقلاب اسلامی، مصوبات گفته شده از کنکور ۱۴۰۲ اعمال خواهند شد و کنکور ۱۴۰۱ به همان شیوه قبل برگزار می شود.

کنکور ۱۴۰۲

بر اساس مصوبه های گفته شده و برگزاری کنکور تنها برای سنجش میزان یادگیری دروس اختصاصی داوطلبان برگزار می شود، دانش آموزان پایه دهم با برنامه ریزی دقیق و اصولی می توانند هم در امتحانات نهایی و هم در کنکور نتیجه دلخواه خود را کسب کنند.

برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۲

بهترین برنامه ریزی برای دانش آموزان پایه دهم که قصد شرکت در کنکور ۱۴۰۲ را دارند، برنامه ای است که موفقیت در کنکور را اولویت قرار داده و در راستای آن، رسیدن به نمرات بالا در دروس عمومی را نیز هدف قرار دهد.

چه کسی می تواند چنین برنامه ریزی هدف مندی را تنظیم کند؟

مشاور تحصیلی متخصص در این زمینه به دلیل داشتن تحصیلات آکادمیک و تجربه در زمینه ارائه برنامه ریزی تحصیلی بهترین شخص برای ارائه برنامه ریزی اصولی و بر اساس بودجه بندی به دانش آموز می باشد.

مشاوران تحصیلی کنکور آسان است با دارا بودن تجربه در زمینه برنامه ریزی و مشاوره و مدرک تحصیلی آکادمیک توانسته اند هر ساله با برنامه ریزی اصولی خود، دانش آموزان بسیاری را در رسیدن به اهداف خود یاری کرده اند.

همچنین مشاوران کنکور آسان است علاوه بر ارائه برنامه ریزی اختصاصی، روش مطالعه دروس، روش های کنترل استرس، ایجاد تمرکز و .. را به طور دقیق به دانش آموزان آموزش می دهند و از فرد گزارش مطالعه روزانه می خواهند.

برنامه ریزی و مشاوره کنکور آسان است

برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره اختصاصی کنکور آسان است با شماره ۰۹۱۲۱۹۰۴۶۹۰ تماس بگیرید.

پس از تماس با شماره درج شده در سایت کنکور آسان است و ارائه مشخصات اولیه (پایه و رشته تحصیلی)، مشاوران کنکور آسان است در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

مطالب مرتبط
قیمت منابع کنکور آسان است
برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۲
برنامه ریزی تابستان کنکور آسان است

منابع کنکور ۱۴۰۲

اساتید کنکور آسان است با در نظر داشتن اهمیت یادگیری مفهومی دروس عمومی و یادگیری مفهومی و روش تست زنی دروس اختصاصی در کنکور ۱۴۰۲ به تدریس مفهومی دروس عمومی و آموزش مفهومی و روش تست زنی به صورت لوح فشره (دی وی دی) اقدام نموده اند.

برای دریافت منابع کنکور ۱۴۰۲ کنکور آسان است از یکی از سه روش زیر می توانید اقدام نمائید:

۱_ خرید از طریق اپلیکیشن کنکور آسان است

۲_ خرید از فروشگاه اینترنتی کنکور آسان است

۳_ تماس با شماره ۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰ و دریافت شماره حساب مورد تایید موسسه.

۶ پاسخ

  1. من نظام قدیم هستم دروس عمومیم دین و زندگی بیست و اون سه تا پانزده و پانزده و نیم شدم. اگر اختصاصی رو خوب آزمون بدم شانسی دارم که دندانپزشکی قبول بشم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *