انگیزه طراحان کنکور
انگیزه طراحان کنکور

انگیزه طراحان کنکور

دانش آموزان برای اینکه درک بهتری از کنکور و سوالات آن داشته باشند بایستی با انگیزه ی طراحان کنکور از طرح سوالات با خبر باشند.

دانش آموزان با دانستن اصول مطالعه و یادگیری شروع به مطالعه ی کنکوری می کنند. با شناسایی انگیزه ی طراحان و مهارت های شرکت در آزمون، شرایط را برای خودشان و کسب موفقیت مهیا می کنند.

با این مقاله از کنکور آسان است تا انتها همراه باشید تا از شناسایی کامل نوع سوالات و طراحی آنها اطلاع مند بشوید.

شناسایی سوالات کنکور

سوالات کنکور دارای بخش های مختلف هستند که یک بخش آن بر می گردد به دام ها و تله های موجود در تست ها و یک بخش دیگر آن مربوط به انگیزه طراحان کنکور می شود.

اینکه دید دانش آموز با سوالات کنکور باز شود در وهله ی اول بایستی شروع به حل تست آموزشی و حل سوالات کنکور سال های قبل کنند. بعد از آن بایستی تله ها و دام ها را تشخیص دهند. با بررسی انگیزه طراحان کنکور، دید ما نسبت به مطالعه مطالب باز می شود. قسمت ها و نکات مهم را در طول مطالعه پیدا و رعایت می کنیم.

در ضمن با دید بهتر نسبت به طراحی سوالات، کیفیت مطالعه ی ما بالا می رود در نتیجه مسیر کسب موفقیت هموار تر می شود.

اما سوالات دام دار تستی چیست؟

سوالاتی که یک یا دو گزینه در پاسخ برای ما مشابه پاسخ صحیح قرار داده اند.

به صورت کامل در مقالات قبلی سوالات دام دارو تله های تستی را بررسی کردیم، حال در اینجا نگاهی کلی و اجمالی برای شناسایی دام های تستی داریم:

1. صورت سوال و پاسخ ها را کامل نمی خوانیم

2. با اضافه شدن وسواس مطالعاتی، مفاهیم کتاب را به خوبی متوجه نشده ایم.

3. عجله در حل تست و پیدا کردن پاسخ آن:

برای رفع اثر سوالاتی که تله تستی دارند بهترین راهکار چیست؟

برای اینکه در دام سوالات نیوفتیم، لازم است که نکات زیر را که به اختصار می گوییم را رعایت کنید:

  1. زمانی که در حال  آزمون و امتحان دادن هستیم سوالات را کامل بخوانیم و به کلمات مهم موجود در سوال دقت کنیم.
  2. تمامی گزینه ها را با دقت بخونیم. هنگامی که درس و کتاب مرجع را می خونیم حواسمان رو جمع کنیم که در زمان امتحان در دام تست نیوفتیم.

انگیزه طراحان کنکور

حال به بررسی مهمترین نکته در این مقاله می پردازیم که شناسایی انگیزه طراحان برای به اشتباه انداختن دانش آموزان در پاسخ به تست ها می باشد.

می خواهیم در ادامه با تفکرات طراحان سوالات، علاقه مندی آنها به کدام از قسمت ها، بخش هایی که برای طرح سوال جذاب تر هستند و راه هایی که دانش آموز را به چالش می کشند آشنا شویم.

  • تغییرات جزئی در متن
  • سخت و پیچاندن متن سوال
  • کتاب درسی
  • سوالات شمارشی
  • قسمت هایی که اهمیت نمی دهیم

در ذیل به بررسی تک به تک این موضوعات می پردازیم:

انگیزه طراحان کنکور: تغییرات جزئی در متن

به این دلیل که طراحان می دانند دانش آموزان به مقدار بالایی به متن کتاب تسلط دارید، برای فریب دادن دانش آموزان با تغییرات خیلی جزئی در متن، مفهوم را عوض می کنند. در اینجا دانش آموز سردرگم می شود.

پیچوندن متن سوال

برای اینکه دانش آموز دچار سردرگمی بشود، طراح به سادگی صورت سوال را سخت می کند و با اضافه کردن پارامتر های اضافی، دانش آموز را از مسیر حل تست خارج می کند. اما حل سوال و روش حل تست همون گونه هست که بارها طی کرده اید.

انگیزه طراحان کنکور: متن کتاب درسی

دانش آموزان بدانند که بهترین منبع سوالات کتاب درسی می باشد چون خارج از کتاب سوالی طراحی نمی شود. ارتباط بین تصاویر و متن و یا ترکیب شدن با قسمت های دیگر را مطالعه کنید.

سوالات شمارشی

با دقت بیشتر بایستی بتواند جزییات را بهتر درک کنید تا با اشتباه حل کردن سوالات شمارشی نمره منفی شامل حالتان نشود.

انگیزه طراحان کنکور: قسمت هایی که اهمیت نمی دهیم

هر سال از بخش هایی که مورد کم لطفی و مطالعه نکردن سوالات می شود، طراحان تعدادی سوال طرح می کنند. بخش هایی مانند تمرینات و خودآزمایی که توجه کمی به آنها می شود.

مشاورین کنکور آسان است

موسسه کنکور آسان است با توجه به این که اولین موسسه کنکوری می باشد که منابع آموزشی تصویری به صورت دی وی دی تولید کرده است، در ارائه برنامه ریزی تحصیلی و مشاوره دروس به بهترین نحو عمل می کنند.

مشاورین موسسه کنکور آسان است با توجه به بودجه بندی کنکور سالیان گذشته، سعی می کنند برنامه ریزی را به صورت حرفه ای و کاملا کاربردی برای دانش آموزان تدوین کنند.

در برنامه ریزی کنکور آسان است، تایم های استراحت بین پارت ها، پارت بندی صحیح دروس و حتی تغذیه مناسب برای دانش آموزان را ارائه می کنند. نکات تستی و مشاوره ای مورد نیاز به دانش آموزان را گوش زد می کنند.

برای ارتباط با موسسه کنکور آسان است با دفتر مرکزی تماس بگیرید:

دفتر مرکزی : 02155756500
مشاور ارشد : 09121904690

منابع آموزشی موسسه کنکور آسان است، با تدریس های مفهومی و تستی، یکی از کامل ترین مجموعه های آموزشی برای کنکور و معدل سازی است. با تهیه منابع موسسه کنکور آسان است شما می توانید از مشاوره های تحصیلی نیز استفاده کنید.

بهترین منابع آموزشی ویژه تست زنی کنکور را از سایت رسمی کنکور آسان است تهیه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *