انواع تست در زمان کنکور
انواع تست در زمان کنکور

انواع تست در زمان کنکور

در این مقاله می خواهیم انواع تست که ممکن است در زمان کنکور با آن ها مواجه شویم را معرفی کنیم. بایدها و نباید های مربوط به آن ها را شناسایی کنیم.

انواع تست ها

علاوه بر انواع تست در زمان کنکور ما انواع روش های تست زنی در زمان کنکور را نیز داریم. ابتدا باید شما این دو مورد را از هم تمیز دهید.

اهمیت حل تست

حل تست، سبب تثبیت مطالب در ذهن ما می شود. کاستی های یادگیری ما، مشخص می شود.

با یادداشت نکات مهم تستی، خلاصه نویسی ما نیز تکمیل می شود.

نکته ضروری حل تست

برای حل تست، بایستی میزان یادگیری ما به حد مناسبی برسد تا بتوانیم سراغ حل تست برویم. با مطالعه ی محدود و کم نمی توان یسراغ حل تست رفت.

انواع تست در زمان کنکور

ممکن است ما با چهار نوع تست روبرو شویم:

  1. تست تالیفی
  2. تست المپیاد
  3. تست های ساده
  4. تست های سالیان گذشته

تست تالیفی

وقتی فصلی را خواندیم، تست های کنکوری مربوط به همان بخش را حل می کنیم. بعد از این سراغ تست های تالیفی می رویم. اولیت بررسی با تست های کنکور است.

برای تسلط بیشتر زمانی که وقت اضافی هم داشتیم سراغ حل تست های تالیفی می رویم.

تست المپیاد

این نوع تست ها، بیشتر تست های استرس زا است. به شدت پرهیز از این سبک تست ها، برای داشن آموزان ضعیف و متوسط توصیه می شود. چون ذهن را پر از نکاتی می کنند که در حل سوالات کنکور شاید به ما کمکی نکنند. سطح این سوالات بسیار بالا تر از کنکور است.

نوع سوم تست در زمان کنکور: تست های ساده

در حل تست های آموزشی ممکن است با تست های ساده مواجه شوید. این تست های ساده شما را در بهتر فهمیدن مفهوم اولیه کمک می کند. نیازی نیست شما مجددا این تست های ساده را حل کنید. برخی از دانش آموزان در حل تست ها دوباره این تست های ساده را حل می کنند. تست های علامت دار از این بخش را حل کنید تا در وقت تان صرفه جویی کنید.

تست های سالیان گذشته

با حل تست های سالیان گذشته، شما با سبک طرح تست های کنکور آشنا می شوید. نحوه مطالعه دروس دست تان می آید. ذهنیت مناسب برای مطالعه پیدا می کنید. توصیه می شود کنکور های جدید اخیر را بررسی کنید.

تاثیر مشاوره و برنامه ریزی کنکور آسان است

مشاوران مجرب کنکور آسان است، با تشخیص سطح شما و تسلط کامل بر کنکور سالیان اخیر برنامه ریزی را برای شما انجام می دهند. با بررسی دفترچه برنامه ریزی شما، انواع تست ها را برای شما در برنامه ریزی تان قرار می دهند.

منابع تست زنی موسسه کنکور آسان است را به شما معرفی می کنند تا در حل تست ها مشکل نداشته باشید.

انتخاب مشاور خوب در زمان کنکور، دید شما را نسبت به آینده باز می کند. علاوه بر برنامه ریزی اولی و معرفی منابع در طول شبانه روز در کنار شما خواهد بود. پاسخگو و رفع کننده ی مشکلات شما در حین تحصیل است.

ارتباط با موسسه کنکور آسان است

برای ارتباط با کنکور آسان است و دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید:

دفتر مرکزی : 02155756500
مشاور ارشد : 09121904690

منابع آموزشی موسسه کنکور آسان است، با تدریس های مفهومی و تستی، یکی از کامل ترین مجموعه های آموزشی برای کنکور و معدل سازی است. با تهیه منابع موسسه کنکور آسان است شما می توانید از مشاوره های تحصیلی نیز استفاده کنید.

بهترین منابع آموزشی ویژه تست زنی کنکور (رشته تجربی، ریاضی و انسانی) را از سایت رسمی کنکور آسان است تهیه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *