افزایش سرعت تست زنی
افزایش سرعت تست زنی

افزایش سرعت تست زنی

برای ذخیره ی وقت و همچنین پاسخ به سوالات کنکور، لازم است دانش آموزان راهکار های افزایش سرعت تست زنی را به خوبی یاد بگیرند.

یکی از مهارت های تست زنی مهم و پر اهمیت برای دانش آموزان همین موضوع است. دانش آموزان بایستی در هنگام مطالعه تکنیک های افزایش سرعت را به خوبی فرا بگیرند.

برای تسلط بر این مهارت و یادگیری آن، دانش آموزان تا انتهای این مقاله با کنکور آسان است همراه باشید.

اهمیت افزایش سرعت تست زنی

دانش آموزان بعد از اینکه یک مطالعه ی مناسب با بازدهی بالا را پشت سر می گذارند حال بایستی برای تست زنی خود، دنبال راهکار برای دست یابی به پاسخ صحیح بگردند.

سرعت در حل تست از این جهت اهمیت دارد که دانش آموز به تعداد سوالات بیشتری پاسخ می دهد. در نتیجه در کسب رتبه و تراز بهتر به او کمک می کند. همانطور که می دانید هرچه تراز بهتر باشد در انتخاب رشته و رسیدن به هدف مان کمک زیادی می کند.

مفهوم افزایش سرعت این نیست که با عجله دانش اموزان سراغ حل تست بروند. زیرا ممکن است دانش آموزان با با سها انگاری و عجله ی بی مورد، در ترفند و دام های طراحان کنکور بیوفتند در نتیجه پاسخ اشتباه را انتخاب کنند. همچنین از افزایش سرعت، بی دقتی در حل تست نمی باشد. لذا این بی دقتی هم شما را گمراه و سردرگم می کند. افزایش سرعت حل تست یعنی شما با استفاده از تکنیک های تست زنی سرعت پاسخ دادن را بالا ببرید و زودتر به پاسخ صحیح برسید.

برای اینکه سرعت حل تست به بیشترین حد برسد، در زمان مطالعه ما با چند نوع تست سر و کله داریم. در ادامه به معرفی این موارد می پردازیم.

انواع تست در زمان مطالعه

اهمیت حل تست در زمان مطالعه علاوه بر اینکه دید ما را نسبت به سوالات کنکور باز می کند، در سرعت و یادگیری ما تاثیر دارد. معمولا تست هایی که در زمان مطالعه حل می کنیم، تست های آموزشی و ارزیابی هستند که در جهت یادگیری بهتر و تثبیت مطالب در ذهن ما انجام می شود.

انواع تست ها:

آموزشی: بهترین موقع برای تست آموزشی، بلافاصله بعد از مطالعه است. در این نوع تست ها زمان و درصد تست ها مهم نیست زیرا صرفا برای تکمیل شدن آموزش است.

تثبیتی: دو سه روز بعد از مطالعه برای تثبیت مطالب در ذهنمان، نیاز به چنین تست هایی داریم. در تست های تثبیتی زمان و سرعت حل تست مهم نیست زیرا برای تثبیت بیشتر مطالب استفاده می کنیم.

سنجشی: معمولا  پس از گذشت دوهفته از مطالعه برای سنجش خودمان تعدادی تست میزنیم. زمان از اهمیت کمتری برخوردار است.

زماندار: بعد از اینکه به یک تسلط نسبی از مطالب رسیدیم روی به تست های زماندار میاریم. در تست های زماندار همان گونه که از عنوان آن مشخص است مدت زمان اهمیت بالایی دارد. سرعت حل تست ها مد نظر ما است.

همانطور که می بینید برخی از نکات و تست ها در افزایش سرع تست زنی دانش آموزان موثر می باشند.

در ادامه ی این مقاله بهترین راهکارهایی که می توان از آن در بهبود این مهارت استفاده کرد را برررسی می کنیم.

راهکارهای افزایش سرعت تست زنی

علاوه بر اینکه مهارت و تکنیک های تست خوانی هم در سرعت و هم در صحت حل تست به دانش آموزان کمک می کند، راهکارهای دیگری برای افزایش حل تست داریم. در ادامه ی این مقاله به توضیح این نکات می پردازیم، دانش آموزان تا انتهای این مقاله با کنکور آسان است همراه باشند.

برای این که سرعت خود را در حل تست بالا ببریم ذکر این نکته مهم است که قدم به قدم این افزایش اتفاق می افتد. حل تست های آموزشی و زمان دار هنگام مطالعه اگر مستمر و پیوسته باشد می تواند در طول مدت تاثیر خود را بر افزایش سرعت بگذارد. از ابتدا با سوالات متوسط شروع کنید و کم کم به سختی سطح آن بیافزایید.

مطالعه خوب و صحیح صورت سوال و همچنین گزینه ها در سرعت حل تست موثر است. پیشهاد می کنیم دور کلمات مهم خط بکشید و خواسته ی طراح سوال را پیدا کنید.

حل تست زماندار را به بهانه های مختلف پشت سر نیندازید. در حل تست ها کنترل زمان را در دست بگیرید و با شراط کنکور خودتان را وفق دهید. تست زماندار یعنی تعداد تستی مشخص را در زمان مشخص پاسخ دهید. این امر در افزایش سرعت تست زنی تاثیر فراوانی دارد.

برای اینکه سرعت خوبی در حل داشته باشید، ساده ترین راه ها را برای حل آنها انتخاب کنید. راه حل های ساده از اتلاف وقت جلوگیری می کند . برای اینکه به راهکارها و تکنیک های متعددی مسلط باشید نیاز دارید از قبل تمرین فراوان کنید.

محاسبات را منظم بنویسید؛ نامرتب نوشتن راه حل ها و محاسبات برای شما درد سرساز می شود. سعی کنید تمیز و مرتب نکات و فرمول ها را بنویسید.

مشاورین موسسه ی کنکور آسان است

موسسه ی کنکور آسان است در جهت آماده سازی دانش آموزان، منابع آموزشی و همچنین مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی برای دانش آموزان ارائه می دهد. دانش اموزان با هر سطحی می توانند از منابع موسسه ی کنکور آسان است در جهت یادگیری مطالب درسی استفاده کنند.

دانش آموزان با تهیه منابع موسسه ی کنکور آسان است می توانند از برنامه ریزی های مشاوران تحصیلی موسسه نیز بهره مند بشوند. بدین صورت که در برنامه ریزی ها برای آمادگی بیشتر دانش آموزان و همچنین تقویت و افزایش سرعت تست زنی، تست های آموزشی و زماندار را به صورت منظم در برنامه ریزی های دانش آموزان قرار می دهند. با بررسی نقاط ضعف و قوت دانش آموزان در جهت بهبود شرایط مطالعه، در جهت تقویت و رفع آنها به دانش اموزان راهکار ارائه می کنند.

دانش آموزان برای ارتباط با کنکور آسان است و دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید:

دفتر مرکزی : 02155756500
مشاور ارشد : 09121904690

منابع آموزشی موسسه کنکور آسان است، با تدریس های مفهومی و تستی، یکی از کامل ترین مجموعه های آموزشی برای کنکور و معدل سازی است. با تهیه منابع موسسه کنکور آسان است شما می توانید از مشاوره های تحصیلی نیز استفاده کنید.

بهترین منابع آموزشی ویژه تست زنی کنکور (رشته تجربی، ریاضی و انسانی) را از سایت رسمی کنکور آسان است تهیه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *