اضطراب سال کنکور
اضطراب سال کنکور

اضطراب سال کنکور

اگر شما همزمان از استرس و نگرانی بالا برخوردار باشید، در واقع اضطراب را در سال کنکور تجربه می کنید. یکی دیگه از نشانه های اضطراب، این است که از نظر ذهنی و بدنی شما را مشوش می کند.

اضطراب، استرس، نگرانی

  • نگرانی: یک واکنش طبیعی است که در آن ذهن تلاش می‌کند با عامل تهدید بیرونی مبارزه کند و جلوی آن را بگیرد. نگرانی در ذهن ما اتفاق می افتد.
  • استرس: احساس نوعی فشار و یا تنش عصبی که بدن ما نسبت به یک رویداد خارجی واکنش نشان می دهد.
  • اضطراب: عبارت است از نگرانی با منشا ناشناخته و وقوع مجدد موقعیت‌هایی که قبلاً استرس‌زا بوده‌اند اضطراب در افراد می‌شود.

اضطراب کنکور مفید است یا مضر؟

در جایی که این اضطراب در فرد، ایجاد انگیزه درس خواندن کند مفید است. این برانگیختن باعث هوشیاری ذهن می شود به طوری که سطح کارایی ذهن رو به بالاترین حد خودش میرساند.

اضطرابی که فشار منفی ایجاد کنه باعث میشه شما آزار ببینید و در عملکرد شما تاثیر منفی خواهد گذاشت.

راهکار های کاهش اضطراب در سال کنکور

در وهله ی اول اگر احساس کردید دچار اضطراب شده اید با مشاور خود در میان بگذارید!

تاثیر مشاور در کاهش اضطراب کنکور

افکار خودتان را با مشاور در میان بگذارید، مشاور شما به افکار شما که بیشتر بهانه است با پاسخ منطقی جواب می دهد. نقاط ضعف شما را پیدا می کند. اگر این ضعف ها مربوط به برنامه ریزی باشد با تغییر رویه برنامه ریزی شما را منظم می کند. اگر تشخیص ضعف بر این باشد که شما ضعف در یادگیری دارید با معرفی منابع به شما، ذهنیت شما را آرام می کند. در جهت تسکین اضطراب کنکور شما گام برمی دارد.

تاثیر تغذیه

استفاده از قند و کافئین بیش از حد نیز اضطراب سال کنکور شما را زیاد می کند. یکی از اثرات اضطراب فیزیکی، استفاده از این مواد است که باعث برانگیختگی بیشتر بدن می شود.

حواس پرتی

وقتی حس کردید دچار اضطراب شده اید؛ حواس خودتون رو به نحوی پرت کنید که این تفکرات را بشکونید!

می توانید با گوش دادن به موسیقی و تفکر به مسئله دیگر از بند اضطراب رها شوید.

انتخاب هدف

با تعیین هدف مناسب اضطراب خود را کنترل کنید. با بررسی هدف خودتون می توانید با استرس کمتری درس بخوانید و خودتان را به هدف نزدیک کنید.

تاثیر خواب و استراحت بر اضطراب سال کنکور

بی خوابی و عدم استراحت نیز سبب کاهش تمرکز شما می شود. وقتی بدون تمرکز موضوعی خوانده شود، سطح یادگیری ما کم می شود. عدم یادگیری باعث ایجاد اضطراب می شود.

استفاده ی مناسب از اضطراب

همانطور که گفتیم ما دو نوع اضطراب مفید و مضر داریم. ما باید حد اضطراب را تشخیص بدیم و در جهت رسیدن به هدفمون از موارد مثبت اضطراب استفاده کنیم.

تاثیر مثبت مشاور بر اضطراب سال کنکور

مشاور با شناسایی اضطراب مفید، شما را در جهت برانگیختن آن هدایت می کند.

از اضطراب مفید شما استفاده می کند، ایجاد انگیزه را در شما تقویت می کند و با دادن برنامه ریزی شخصی سازی شده در مسیر کنکور کنار شما خواهد بود. منابع شما را بر اساس ضعف های شما، چه آموزشی و یا چه مفهومی و یادگیری تستی معرفی می کند.

منابع آموزشی موسسه کنکور آسان است، با تدریس های مفهومی و تستی، یکی از کامل ترین مجموعه های آموزشی برای کنکور و معدل سازی است. با تهیه منابع موسسه کنکور آسان است شما می توانید از مشاوره های تحصیلی نیز استفاده کنید.

بهترین منابع آموزشی ویژه تست زنی کنکور (رشته تجربی، ریاضی و انسانی) را از سایت رسمی کنکور آسان است تهیه کنید.

برای ارتباط با کنکور آسان است و دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید:

دفتر مرکزی : 02155756500
مشاور ارشد : 09121904690

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *