اصول مهم در مطالعه زیست
اصول مهم در مطالعه زیست

اصول مهم در مطالعه زیست

برای مطالعه با کیفیت و بهتر درس زیست، در این مقاله از کنکور آسان است به بررسی اصول مهم در مطالعه زیست خواهیم پرداخت.

اهمیت درس زیست

برای کمتر دانش آموزی از داوطلبان زیر گروه کنکور تجربی اهمیت درس زیست شناسی پنهان است. زیرا زیست مهمترین درس در علوم تجربی است و تراز این درس در تراز نهایی داوطلبان تاثیر به سزایی دارد. دانش آموزان اگر قصد تحصیل در شاخه های دانشگاهی پزشکی و پیرا پزشکی دارند باید درصدهای بالایی در درس زیست از خودشان ثبت کنند. با توجه به این اهمیت از درس زیست، یادگیری اصول مهم در مطالعه درس زیست از اهمیت بالایی برخوردار است.

با توجه به تغییرات و جزئیات دفترچه کنکور، زیر گروه تجربی دارای سه دفترچه می باشد.

سوالات کنکور تجربی 1402 نوبت دی ماه، در سه دفترچه که دفترچه ی اول، برای درس زیست شناسی بوده است دارای 45 سوال بود. مدت زمان پاسخگویی به سوالات 45 دقیقه، که متوسط یک دقیقه برای هر تست را شامل می شود.

اصول مهم در مطالعه زیست

در مطالعه درس زیست شناسی چند اصل مهم داریم:

  • ترکیبی
  • مفهومی
  • مطالعه ی عمیق
  • حل تست آموزشی
  • دقت و تمرکز بر روی درسنامه
  • مرور

برای اینکه سر تیتر های بالا را بهتر متوجه شوید، هر یک را مختصر و مفید برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

مطالعه ی ترکیبی

در مطالعه ی ترکیبی درس زیست، شما باید بین فصول مختلف و حتی بین کتاب های سال های مختلف دهم، یازدهم و دوازدهم ارتباط برقرار کنید. به سادگی مطالب را بهم ربط دهید و نکات مربوطه را پیدا کنید. به طور مثال اگر در یک گزینه به کلمه ی حشرات رسیدید کلیه نکات مربوط به این واژه را بلد باشید و با آگاهی بالا به حل تست بپردازید.

مطالعه ی مفهومی

مطالعه مفهومی یعنی شما جوری مطالب را درک کنید که با یک بار مطالعه صورت سوال و گزینه های مطرح شده شما متوجه ی غلط بودن گزینه ی اشتباه بشوید. به طور کلی، از فهم بالایی برای پاسخگویی به سوالات برخوردار باشید، اینگونه توانسته اید اصل دوم را نیز با موفقیت پشت سر بگذارید.

اصول مهم در مطالعه زیست: مطالعه ی عمیق

بهترین درک برای این نوع مطالعه این است، بایستی با دید طراح گونه پیش برویم و به متن کتاب نگاه کنیم. به بیان بهتر یعنی به جزئیات، تک تک کلمات متن و حتی به فعل و قید جملات توجه کنیم. به طور مثال لوله های درونی، است و نیست، اولین و نخستین و … .

می توان برای درک بهتر و مطالعه ی عمیق تر داشتن، با استفاده از خودکار، قیدها، عکس ها و … را در کتاب مشخص کرد.

مرور منظم

در مورد درس زیست شناسی، گفتن این موضوع خالی از لطف نیست که پس از یادگیری مطالب، تنها به میزان بسیار پایینی از مسیر یادگیری طی شده است و باقی مانده ی را و تکمیل فرآیند یادگیری، تنها با مرور مکرر طی می شود. واجب ترین رکن در تثبیت و بازیابی اطلاعات درس زیست، مرور مکرر و منظم می باشد.

اصول مهم در مطالعه زیست: حل تست آموزشی

مهمترین نکته در حل تست آموزشی این است که شما در ابتدا با نوع طراحی سوالات آشنا می شود. اشتباهات هنگام مطالعه خود را متوجه می شود. با تکمیل کردن فرآیند یادگیری، حل تست به تثبیت مطالب در ذهن شما کمک خواهد کرد. بخش های مهم تر و تست خیز تر را به آسانی تشخیص می دهید. ارتباط بین نکات و بخش های کتب زیست را به خوبی درک و در مطالعه ی خود سعی کنید لحاظ کنید.

دقت و تمرکز روی درسنامه

طراحی همه ی سوالات از روی منبع اصلی یعنی کتاب انجام می شود. در ابتدا تنها تمرکز روی دانش آموزان روی مطالب کتاب درسی باشد.

در آخر امیدواریم با رعایت اصول مهم در مطالعه زیست، به سطح بالایی از یادگیری در این درس سخت برسید.

زیست کنکور آسان است

تدریس های منابع زیست موسسه کنکور آسان است به صورت دی وی دی های ؟آموزشی، تکنیک های تست زنی، همایش و جمع بندی و … برای دانش آموزان هر سه پایه تجربی به صورت سال به سال و حتی مبحث های جداگانه (زیست جانوری و زیست گاهی و ..) قابل استفاده و تهیه است. دانش آموزان با هر سطح تحصیلی (ضعیف و متسط) و با صلاح دید مشاور تحصیلی خود امکان استفاده از تدریس های بهترین اساتید کشوری را دارند.

آموزش زیست شناسی به صورت خط به خط و مفهومی و سپس به صورت ترکیبی به دانش آموزان در دی وی دی های موسسه کنکور آسان است آموزش داده شده است.

اساتید زیست موسسه کنکور آسان است، مهدی شیخی، هژیر امیری و عرفان پازوکی می باشند.

دانش آموزان برای دیدن نمونه تدریس های زیست موسسه کنکور آسان است می تواندد به سایت رسمی موسسه کنکور آسان است مراجعه کنند.

برای ارتباط با موسسه کنکور آسان است با دفتر مرکزی تماس بگیرید:

دفتر مرکزی : 02155756500
مشاور ارشد : 09121904690

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *